UFC

„Ta walka powinna być przerwana wcześniej” – Dana White o dwóch najważniejszych walkach UFC on FOX 31

Szefujący UFC Dana White podsumował dwie najważniejsze walki sobotniej gali UFC on FOX 31 w Milwaukee.

Kevin Lee nie ukrywał ogromnego rozczarowania, gdy anonser Bruce Buffer odczytywał karty sędziowskie jego walki z Alem Iaquintą w daniu głównym gali UFC on FOX 31, ogłaszając zwycięstwo tego ostatniego.

W wywiadzie zaraz po walce stwierdził nawet, że „zaniemówił”, ściągając na siebie gwizdy ze strony fanów, którzy najwyraźniej w pełni zgadzali się z osądem punktowych. Jak się okazuje, zgadza się też z nim głównodowodzący UFC Dana White.

To była dobra decyzja.

– powiedział pewnym głosem promotor w rozmowie z FOX Sports.

Miałem 2-2 przed piątą rundą, a nie ma wątpliwości, że Al Iaquinta wygrał ostatnią rundę.

W trzeciej rundzie Kevin Lee zaczął słabnąć. Al Iaquinta wziął walkę z Khabibem w dniu ważenia, przewalczył pięć mocnych rund z mistrzem. (Lee) musi obejrzeć tę walkę raz jeszcze. Standardowe 2-2 przed piątą rundą – i piąta dla Ala Iaquinty.

To była świetna walka dla Ala. Uważam, że po walc z Khabibem powinien być wyżej w rankingu. Wyglądał w tamtej walce świetnie. Dzisiaj wyszedł i miał coś do udowodnienia – i zrobił to.

Sternik amerykańskiego giganta był też pod ogromnym wrażeniem co-main eventu gali, w którym Edson Barboza przeokrutnie porozbijał i ostatecznie w trzeciej rundzie znokautował twardego jak skała Dana Hookera.

W tym sporcie jest wielu twardych gości i wiele twardych dziewczyn.

– powiedział White.

On (Hooker) natomiast idzie na zaplecze, odmawia skorzystania z kul, nie pozwala, aby ktokolwiek pomógł mu w drodze do pokoju medycznego. I po prostu jest bardzo rozczarowany. Nie ma jednak żadnego powodu, żeby być rozczarowanym – pokazał niesamowitą odporność, niesamowite serce. Walka powinna być tak naprawdę przerwana wcześniej.

A Edson Barboza? Wow! Dzieciak wyszedł tam i postawił pieczęć. Jest ostry.

Co natomiast dalej z kategorią lekką? W tym temacie Dana White nie miał niestety do przekazania żadnych konkretów…

*****

„I wtedy zdał sobie sprawę, że, o, ku*wa, ten dzieciak idzie ostro” – Al Iaquinta obszernie o wiktorii z Kevinem Lee

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button