„Ta walka obnażyła jego luki” – Krylov i Ankalaev wytypowali walkę Błachowicz vs. Adesanya

Bohaterowie co-main eventu dzisiejszej gali w Las Vegas podjęli się oceny marcowego starcia Jana Błachowicza z Israelem Adesanyą.

W sobotę w Las Vegas w ramach gali UFC Fight Night odbędzie się ważne dla układu sił w czołówce kategorii półciężkiej starcie pomiędzy Nikitą Krylovem i Magomedem Ankalaevem.

Zainteresowania tą konfrontacją nie ukrywał nigdy zasiadający na tronie 205 funtów Jan Błachowicz. Polski mistrz miał bowiem kilka lat temu okazję zmierzyć się z Ukraińcem – pokonał go wówczas przez poddanie w drugiej rundzie.
Co zaś tyczy się rozpędzonego serią pięciu zwycięstw Magomeda Ankalaeva, to Dagestańczyk uchodzi za czarnego konia dywizji. Zawodnika, który w niedalekiej przyszłości może włączyć się do mistrzowskiej rozgrywki.

Jak natomiast obaj – Nikita Krylov i Magomed Ankalaev – oceniają najbliższe starcie Jana Błachowicza, który za tydzień stanie do pierwszej obrony złota, w ramach gali UFC 259 krzyżując pięści z Israelem Adesanyą? O to zostali zapytani przez rosyjskie media…
– Błachowicz to prawdziwy mistrz – ocenił Nikita w rozmowie z RT Sport. – I cieszę się, że został mistrzem. Naprawdę na to zasługiwał. Przeszedł w karierze trudną, wyboistą drogę, w przeciwieństwie do Adesanyi.

– Wierzę, że wystarczy, że raz złapie Adesanyę i może być po wszystkim. Adesanya to utalentowany zawodnik, utalentowany uderzacz, ale za każdym razem gdy o nim myślę, mam przed oczami walkę z (Kelvinem) Gastelumem. Walczyłem na tej samej gali. Ta walka obnażyła luki w jego grze.

– Jeśli brawler w stylu Gasteluma był w stanie z łatwością go obalać, a nawet czasami skontrolować, to Jan też nie powinien mieć z tym problemów.

– Owszem, nie jest łatwo zbliżyć się do Adesanyi, ale jeśli zdoła go złapać, Adesanyi będzie bardzo trudno się uwolnić.– Ponadto Błachowicz był znokautowany tylko raz, o ile się nie mylę. Z Thiago Santosem. Ale wiem, jak mocno uderza Thiago Santos, a oni poszli tam na wymiany. Nie wydaje mi się natomiast, aby Adesanya był w stanie uderzyć Jana tak mocno.

– Kibicuję zatem z całego serca Janowi i całej dywizji półciężkiej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Jak natomiast na polsko-nigeryjskie starcie zapatruje się Ankalaev? Otóż, ze znacznie większą rezerwą…

– Jest mi wszystko jedno, który z nich wygra – stwierdził w rozmowie ze Sport-Express.ru. – Jeśli jednak kogoś trzeba wybrać, to wydaje mi się, Błachowicz może to wygrać – dzięki zapasom i w pierwszych dwóch rundach z uwagi na siłę ciosu. (Jeśli walka będzie się przeciągać) to nie wiem. W stójce Adesanya może go wypunktować – takie jest moje zdanie.

Zapytany z kolei, czy sam mógłby stanowić zagrożenie dla ścisłej czołówki kategorii półciężkiej, Dagestańczyk długo się nie zastanawiał.
– Wydaje mi się, że każdy z nich miałby ze mną trudną przeprawę, włączając w to grono Adesanyę – odparł. – Myślę, że przechodząc wagę wyżej, Adesanya popełnił błąd.

Analizę i typ na pojedynek Ankalaeva z Krylovem przedstawiliśmy na Lowking.pl tutaj.

Podziękowania za tłumaczenie dla: Tomasz Koper

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply