Bez kategoriiPolskie MMAUFC

„Ta walka ma sens” – Dana White wskazał kolejną rywalkę dla Joanny Jędrzejczyk

Głównodowodzący UFC Dana White zabrał lakonicznie głos na temat sportowej przyszłości Joanny Jędrzejczyk.
Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w trakcie sobotniej gali UFC 272 w Las Vegas, była mistrzyni kategorii słomkowej Joanna Jędrzejczyk opowiedziała o swoich sportowych planach powrotu do oktagonu.
Olsztynianka podkreśliła, że interesują ją wyłącznie trzy pojedynki – wszystkie z rywalkami, z którymi miała już okazję się mierzyć. Chodzi o trylogię z mistrzynią Rose Namajunas lub rewanże z Weili Zhang oraz Carlą Esparzą. Jako jednak, że obie Amerykanki najprawdopodobniej w niedalekiej przyszłości powalczą – w rewanżu! – o tytuł, Polka koncentruje się na rewanżu z Chinką.

Jędrzejczyk przyznała, że liczyła na to, że do rewanżu z Zhang dojdzie już w marcu – dlatego wyleciała w styczniu do American Top Team – ale okazało się, że z powodu problemów wizowych i być może zdrowotnych powrót Chinki opóźnił się. Polka spodziewa się, że do rewanżu może dojść latem.Co na to sternik UFC Dana White? O wypowiedzi Joanny Jędrzejczyk dążącej do rewanżu z Weili Zhang zapytany go podczas konferencji prasowej po sobotniej gali UFC 272 w Las Vegas.

– Tak, ta walka ma sens – przytaknął, nie wdając się jednak w żadne szczegóły dotyczące terminu.
Jędrzejczyk i Zhang zmierzyły się po raz pierwszy dwa lata temu. Po wyniszczającej 5-rundowej walce zwycięstwo niejednogłośną decyzją padło łupem Chinki, która obroniła wówczas tytuł mistrzowski wagi słomkowej. Magnum stoczyła później dwie walki z Rose Namajunas, obie przegrywając – pierwszą przez nokaut, drugą na punkty.

Od czasu starcia z Chinką Joanna Jędrzejczyk nie była widziana w oktagonie.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button