UFC

Ta porażka najbardziej siedzi mu w głowie! „Nigdy nie oglądałem tej walki ponownie, bo nie poznawałem siebie samego”

Justin Gaethje zdradził, któremu z czterech zawodników, którzy go pokonali w oktagonie UFC, chciałby się najbardziej zrewanżować.
Do organizacji UFC przechodził w 2017 roku z nieskazitelnym bilansem 17-0, który w debiucie wyśrubował do 18-0, rozbijając po wojnie na wyniszczenie Michaela Johnsona. Później jednak Justin Gaethje – bo o nim oczywiście mowa – doznał dwóch porażek. Tą pierwszą zadał mu Eddie Alvarez, a drugą Dustin Poirier.

Highlight wyciągnął wnioski. Ograniczył mordercze żądze, dodał mobilność i odpowiedzialność w defensywie. W rezultacie wygrał w świetnym stylu cztery kolejne walki, sięgając po tymczasowy pas mistrzowski wagi lekkiej.

W unifikacyjnym starciu z Khabibem Nurmagomedovem wiele jednak do powiedzenia nie miał. Wściekle atakowany przez Dagestańczyka, przegrał przez poddanie w drugiej rundzie.
Na zwycięskie tory powrócił w pojedynku z Michaelem Chandlerem, torując sobie ponownie drogę do walki o tron 155 funtów. Także jednak i tym razem skończył na tarczy. Pomimo iż miał Charlesa Oliveirę na deskach, ostatecznie sam na nich wylądował, poddany następnie przez Brazylijczyka, który zadał mu czwartą porażkę w karierze.

Opromieniony niedawnym zwycięstwem z Rafaelem Fizievem, w najnowszym wywiadzie z ESPN.com Justin Gaethje został zapytany, która z tych czterech porażek najbardziej siedzi mu w głowie? Któremu ze swoich pogromców najbardziej chciałby się zrewanżować?

– Chciałbym raz jeszcze walczyć z Charlesem – powiedział bez chwili zastanowienia Justin. – Z Charlesem o pas mistrzowski. To byłaby ta walka. Gotowałem się wtedy od emocji…– Jak już mówiłem, nigdy nie oglądałem tej walki ponownie, bo nie poznawałem siebie samego. Nie czuję więc potrzeby, aby ją oglądać.

Także w wywiadzie z TSN.ca Highlight uderzył w bliźniaczo podobne tony w nawiązaniu do zeszłorocznego pojedynku z Do Bronxem.

– Wyszedłem tam nafaszerowany emocjami – powiedział. – Dopuściłem do tego, aby atmosfera przejęła całkowitą kontrolę nad rzeczami, nad którymi nie powinna mieć kontroli. Tak po prostu się stało. Potem próbujesz wyciągnąć z tego wnioski.
Czy Justin Gaethje stanie przed szansą zrewanżowania się Charlesowi Oliveirze? W maju Brazylijczyk stanie do walki z rozpędzonym serią ośmiu zwycięstw Beneilem Dariushem, powszechnie traktowaną jako eliminator do mistrzowskiego boju z Islamem Makhachevem.

Highlight celuje teraz w dwóch rywali – przegranego ze starcia Benny’ego z Do Bronxem albo Dustina Poiriera. Nieoficjalne doniesienia medialne wskazują na to, że ta druga opcja jest bardziej prawdopodobna. Diament wyraził już bowiem gotowość na powtórne pójście w tany z Justinem Gaethje.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button