KSWPolskie MMA

Szykuje się gigantyczna różnica wagi? Mamed Khalidov i Mariusz Pudzianowski zdradzili, ile wniosą do klatki na KSW 77!

Mamed Khalidov i Mariusz Pudzianowski zdradzili, z jaką wagą planują wejść do klatki w walce wieczoru grudniowej gali KSW 77.
W środę oficjalnie potwierdziły się mające już sporą historię medialne spekulacje na temat starcia Mariusza Pudzianowskiego z Mamedem Khalidovem. Organizatorzy oficjalnie ogłosiły, że pojedynek ten uświetni zaplanowaną na 17 grudnia galę KSW 77, która odbędzie się w Gliwicach.

Dla Pudziana będzie to drugie z rzędu starcie z byłym mistrzem wagi średniej KSW. W maju były strongman koncertowo rozprawił się z Michałem Materlą, brutalnie nokautując szczecinianina w niespełna dwie minuty.
W drodze do tamtej potyczki jednym z przewodnich tematów była dysproporcja wagowa między oboma zawodnikami. Ostatecznie okazało się, że Mariusz był od Michała cięższy o 16 kilogramów – podczas poprzedzającego walkę ważenia Pudzian wniósł bowiem na wagę 116 kilogramów, podczas gdy Cipao ważył 100 kilogramów.

Jak natomiast sytuacja wyglądać będzie 17 grudnia? Ile do klatki wniosą Mariusz Pudzianowski i Mamed Khalidov? O to obu zapytał prowadzący środową konferencję prasową Mateusz Borek.

– Nie wiem, jaka waga będzie u Mameda, ale u mnie więcej jak 115 kilogramów nie będzie – powiedział Mariusz. – Od ostatnich kilku lat najlepiej w takiej kategorii wagowej się czuję. W takiej wadze. 114, 115, 116 kg. I na pewno taką wagę zostawię.Zapowiedzi te Pudziana nie stanowią zaskoczenia. Przed starciem z Łukaszem Jurkowskim ważył bowiem 115 kilogramów, a i do konfrontacji z Serigne Ousmane Dia pomimo ogromnej wagi Senegalczyka wcale wiele nie przybrał – ważył bowiem niespełna 118 kilogramów.

Ile natomiast planuje do klatki naprzeciwko Pudzianowskiego wnieść Khalidov? Otóż, sporo mniej niż Materla…

– Moją domeną zawsze była szybkość – powiedział Czeczen. – Na tym bazowałem i bazuję. Mając więcej kilogramów, to będzie mi przeszkadzało. Teraz w tej chwili jestem na etapie bardziej treningu siłowego… To jest normalna rzecz. Każdy z nas, zawodników MMA 3-4 miesiące przed walką robi siłę.
– Teraz podbiłem wagę, ale za chwilę jak w cięższy trening wejdę, to zejdę w dół, więc… Myślę, że więcej niż 95 kilogramów nie będę ważył. Nawet może mniej, bo to mi przeszkadza.

Jeśli obaj zawodnicy dotrzymają słowa, w klatce Pudzian będzie cięższy od Khalidova o ponad 20 kilogramów.

Mariusz Pudzianowski podchodzi do walki na fali aż pięciu zwycięstw. Jest to najlepsza seria w jego 13-letniej karierze MMA. Powracający do akcji po rocznej przerwie i poważnych problemach zdrowotnych Mamed Khalidov ostatnio był widziany w akcji w grudniu zeszłego roku, padając pod uderzeniami Roberto Soldicia.

Bukmacherzy początkowo faworyzowali Pudzianowskiego, ale szybko sytuacja się zmieniła.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button