Bez kategoriiKSWPolskie MMA

„Szkoda, że nie znajdzie się dobry płatny zabójca, żeby odwalić Putina” – Damian Janikowski ostro o napaści Rosjan

Damian Janikowski wypowiedział się na temat ataku Rosji na Ukrainę.
Wielkimi krokami zbliża się gala KSW 68, która odbędzie się 19 marca w Radomiu, ale z uwagi na wojnę, jaką za naszą wschodnią granicą rozpętali Rosjanie, temat rzeczonej agresji coraz częściej przewija się też na nadwiślańskiej scenie MMA. Najlepszym tego przykładem polemika byłego mistrza wagi półciężkiej UFC Jana Błachowicza z nawołującym Ukrainę do poddania się Seanem Stricklandem.
Aktualne tematy polityczne zostały też poruszony w najnowszym wywiadzie, jakiego Jarosławowi Świątkowi z MyMMA.pl udzielił Damian Janikowski – jeden z bohaterów wspomnianej radomskiej gali. Jakie przemyślenia ma w tym temacie polski olimpijczyk?

– Nie chcę się wypowiadać, bo co byś nie powiedział, to i tak znajdzie się fala krytyki – stwierdził Damian. – Nie mogę oglądać tego, że giną kobiety, giną dzieci i że muszą to przeżywać. Wiadomo, że jak są jakieś bardzo małe dzieci, to tego nie rozumieją. Coś się dzieje po prostu.

– Jeżeli rodzice są w stanie zachować bezpieczeństwo, uchronić to dziecko przed jakimkolwiek wypadkiem, to chwała Bogu i tym rodzicom. A tak to… To jest bardzo przykra sytuacja.– Szkoda, że się po prostu nie znajdzie jakiś dobry płatny zabójca i nie odwali tego Putina, bo wojna to jest chyba najgorsze, co może być. Nigdy w życiu tego nie doświadczyłem. Zawsze gdzieś babcia, dziadek opowiadali, to człowiek mógł sobie tylko wyobrażać, jak lecą kule, bomby spadają, ale tak naprawdę najbardziej dotyka to ludzi, którzy w tym uczestniczą, giną rodziny.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Byłem też w klubie, w którym trenuję z Krzysiem Gutowskim, Fight Company. Trener Mateusz zorganizował tam i busy, i wszystko. Ma tam salę pustą, rozłożył leżaki, zrobił zakupy. Widziałem tych ludzi. Łzy lecą same, że ktoś musi ze swojego kraju uciekać. Dzieci. Sam mam dzieci. To jest najgorsze, co może być.

– Tak ogólnie to ciężko jest się wypowiadać, bo mówi się cały czas o Putinie, o Rosji. Tu gdzieś Żydzi też przecież atakują inne państwa. Cała ta inflacja, wszystko, co się dzieje, to tak naprawdę niszczy średnich i biednych… Może nie biednych ludzi, bo pytanie, ile tam mają „plus” i za co. Ale średniacy, małe działalności, małe firmy upadają. Jest tragedia.
– Nie chcę się więcej wypowiadać. Dzieją się rzeczy bardzo złe, bardzo słabe na tym świecie. Mam nadzieję, że my jako Polacy to ile możemy, to pomożemy. A żeby nam się też to nie odbiło i żeby nikt nie musiał z kraju uciekać, bo to jest najgorsze, co może być.

Damian Janikowski nie był widziany w akcji od września ubiegłego roku, gdy przegrał jednogłośną decyzją sędziowską z Pawłem Pawlakiem. Jego rywalem w Radomiu będzie jego dobry znajomy sprzed kilku lat Tomasz Jakubiec.

Cały wywiad poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button