UFC

Szejkowie nie byli zadowoleni! Gala UFC w Arabii Saudyjskiej odwołana i przesunięta na inny termin!

Nie zdarza się to często, ale wygląda na to, że jedna z gal UFC została właśnie odwołana i przesunięta na inny termin.

Szykowana na 2 marca w Rijadzie gala UFC Fight Night nie odbędzie się. Jak nieoficjalnie przekazał dziennikarz Ariel Helwani, wydarzenie zostało przesunięte na czerwiec. Powód? Rzekome niezadowolenie arabskich szejków z rozpiski wydarzenia.

– Powiedziano mi, że szykowana na 2 marca gala UFC w Arabii Saudyjskiej jest przesuwana – zdradził kanadyjski dziennikarz w The MMA Hour. – Celują teraz w czerwiec. Powiedziano mi, że galę przesunięto, ponieważ władze Arabii Saudyjskiej chcą – jakby to powiedzieć – atrakcyjniejszej i pełniejszej rozpiski. Chcą większych nazwisk. Nie byli zbyt zadowoleni z tego, co im proponowano.

– Gdy się o tym dowiedziałem, przypomniałem sobie wpis Islama Makhacheva z zeszłego tygodnia, który powiedział, że chce wystąpić na gali PPV 8 czerwca. Mówiłem wtedy, że nie wymyślił sobie tej daty. Musiał coś wiedzieć. Ma to teraz pełen sens. Islam Makhachev walczący 8 czerwca w Arabii Saudyjskiej, potencjalnie z Justinem Gaethje.

– Arabia Saudyjska nigdy nie zaakceptowałaby gorszej rozpiski niż ta, którą dostaje Abu Zabi. Wystarczy popatrzeć, co robią w świecie boksu.

Marcowa gala UFC Fight Night miała być pierwszą w historii amerykańskiej organizacji w Arabii Saudyjskiej. Rozpiska gali liczyła osiem walk – między innymi Muhammada Mokaeva z Alexem Perezem czy Jairzinho Rozenstruika z Shamilem Gazievem. Kilka tygodni temu pojawiły się pogłoski, że w walce wieczoru może wystąpić mający za sobą zwycięski debiut Sharabutdin Magomedov.

Mistrz wagi lekkiej Islam Makhachev zapowiedział nieco ponad tydzień temu, że do trzeciej obrony pasa chce stanąć właśnie 8 czerwca, w charakterze swojego przeciwnika wskazując Justina Gaethje. Kolejną walkę chciałby stoczyć w listopadzie w Nowym Jorku ze zwycięzcą pojedynku Charlesa Oliveiry z Armanem Tsarukyanem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY PO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button