BellatorONE FC

Szefowie Bellatora i ONE Championship chętni na zestawienie MacDonald vs. Askren

Głównodowodzący Bellatora i ONE Championshio, Scott Coker i Chatri Sityodtong, chcą zorganizować pojedynek Rory’ego MacDonalda z Benem Askrenem.

Po przejściu na sportową emeryturę w listopadzie zeszłego roku wieloletni mistrz kategorii półśredniej Bellatora i ONE Championship Ben Askren obwieścił, że powrotu nie wyklucza – ale tylko i wyłącznie na okoliczność walki z najlepszym półśrednim na świecie. Nie interesowało go starcie z numerami 2., 3. czy 4.
Okazuje się jednak, że na mieście dzisiaj inne są już treście. W ostatnich dniach bowiem Ben Askren regularnie podskubywał nie tylko mistrza 155 funtów UFC Khabiba Nurmagomedova, ale też zasiadającego na tronie kategorii półśredniej Bellatora Rory’ego MacDonalda.

Dagestańczyk na zaczepki nie zareagował, ale Kanadyjczyk wyraził taką konfrontacją pełne zainteresowania, namawiając nawet Amerykanina, aby ten doszedł do porozumienia z szefującym Bellatorowi Scottem Cokerem.

I wygląda na to, że coś jest na rzeczy… Przynajmniej wedle doniesień dziennikarza Bretta Okamoto.

Po rozmowie ze Scottem Cokerem – Bellator rozmawiał z Benem Askrenem w sprawie potencjalnej walki z Rorym MacDonaldem. Cokerowi bardzo podoba się entuzjazm, z jakim Rory podchodzi do tematu, ale są pewne wyzwania w kwestii sytuacji kontraktowej Askrena. Sprawdzają to, ale są przeszkody do pokonania.

Rzecz bowiem w tym, że Funky nadal związany jest kontraktem z organizacją ONE Championship. Szefujący jej Chatri Sityodtong również jednak wyraża zainteresowanie doprowadzeniem do starcia Askrena z MacDonaldem, co obwieścił dziś w mediach społecznościowych.

https://twitter.com/YODCHATRI/status/987558102751834113

Jestem otwarty na doprowadzenie do walki Mistrz Świata vs. Mistrz Świata pomiędzy Benem Askrenem i Rorym MacDonaldem. Mam duży szacunek i wiele uznania dla obu sportowców. Jeśli chcą tego fani, zróbmy to!

Pytanie jednak, czy od strony biznesowej – a więc najważniejszej – współpraca Bellatora z ONE Championship rzeczywiście jest możliwa?

*****

Analizy UFC Fight Night 128 – Barboza vs. Lee

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button