Absolute Championship BerkutPolskie MMA

Sylwester Borys zwycięża na ACB w Czeczenii

Reprezentant Berkutu Arrachionu Olsztyn Sylwester Borys zaliczył udany debiut w czeczeńskiej organizacji ACB.

Sylwester Borys (9-2) udusił Batyrkhana Guseinova (1-1) w swoim debiucie na gali Absolute Championship Berkut 33: Young Eagles 6.

Borys rozpoczął walkę bardzo ostrożnie, będąc zepchniętym do defensywy przez agresywnego rywala. Rzadko wyprowadzał ofensywę, nie potrafiąc się otworzyć. Oddał też kilka obaleń, choć zdołał uniknąć większych szkód w parterze. Wyraźnie nie radził sobie jednak z dobrymi wejściami zapaśniczymi Guseinova.

Polak znacznie żwawiej rozpoczął drugą rundę, trafiając kilkoma ciosami oraz potężnym kopnięciem na głowę. Rywal złapał jednak klincz i przetrwał trudne chwile. Po rozerwaniu Borys był jednak znacznie agresywniejszy w stójce, broniąc też wszystkich prób zapaśniczych zmęczonego przeciwnika, który z coraz większą desperacją próbował przenieść walkę do parteru. Zawodnik z Olsztyna dobrze pracował prostymi, kąsając też rywala kopnięciami oraz mocnymi kolanami na głowę, zwłaszcza w tajskim klinczu.

W ostatniej odsłonie Guseinov miał już spore problemy z wykroczną nogą, mocno okopaną przez Polaka. Po nieudanym obaleniu ze strony Rosjanina, Borys znalazł się na górze w pozycji północ-południe, ale rywal… ugryzł go! Za co dostał żółtą kartkę. Walka wróciła do stójki, a tam nasz zawodnik kontynuował obijanie rywala niskimi kopnięciami i prostymi, dobrze broniąc obaleń. Wkrótce znów znalazł się w pozycji północ-południe, a stamtąd wypracował sobie doskonałe duszenie brabo, zmuszając Guseinova do klepania.

borys_5

Dla polskiego zawodnika jest to czwarte zwycięstwo z rzędu.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button