UFC

Świetny debiut! Felipe Lima wszedł na zastępstwo i pokonał Muhammada Naimova na UFC Rijad (VIDEO)

Z wysokiego C zaczął przygodę z UFC Felipe Lima, który skończył w Rijadzie Muhammada Naimova.

Wchodzący na zastępstwo i przenoszący się do wagi piórkowej z koguciej debiutant Felipe Lima (13-1) uciszył Rijad, podczas gali UFC Fight Night w Rijadzie poddając w trzeciej rundzie faworyzowanego Muhammada Naimova (11-3) – pomimo iż dwie pierwsze rundy prawdopodobnie przegrał.

Pierwsze trzy minuty walki należały do Brazylijczyka, który w stójce trafiał rywala szybkimi i różnorodnymi kopnięciami i ładnymi kombinacjami ciosów na korpus i głowę, jednocześnie mieszając ustawienie. Dwie ostatnie minuty należały natomiast do Naimova, przynajmniej pod kątem kontroli – przewrócił bowiem Brazylijczyka i trzymał go na plecach, to i ówdzie atakując uderzeniami z góry. Także jednak Lima z pleców bierny nie był, co i rusz próbując łokci.

Cała runda druga toczyła się w stójce. Obaj zawodnicy mieli swoje momenty, ale to Naimov był aktywniejszy, podczas gdy Limę zaczęło dopadać zmęczenie. W wymianach bokserskich Brazylijczyk trafiał kombinacjami, ale Naimov wyprowadzał więcej uderzeń. Wydawało się, że ma po swojej stronie przewagę mocy.

W trzeciej odsłonie Lima – świadom, że prawdopodobnie przegrywa na punkty – podkręcił tempo, atakując agresywniej. Świetnie odnalazł się w kotle klinczersko-zapaśniczym, świetnie zachodząc Naimovowi za plecy. Tam natychmiast zapiął ciasne duszenie, zmuszając Tadżyka do poddania walki.


PEŁNE WYNIKI UFC RIJAD – TUTAJ


Tym samym były mistrz OKTAGONU – mający na koncie między innymi wiktorię nad Jonasem Magardem – z przytupem przywitał się z UFC.

Muhammad Naimov doznał pierwszej porażki pod sztandarem UFC, gdzie jego bilans wynosi teraz 3-1.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button