Polskie MMAUFC

Świat o walce Krzysztof Jotko vs. Tamdan McCrory

Zagraniczni dziennikarze i fani oceniają pojedynek Krzysztofa Jotki z Tamdanem McCrorym na gali UFC Fight Night 89.

Już dziś w nocy Krzysztof Jotko stanie przed szansą odniesienia czwartego z rzędu zwycięstwa w oktagonie, na gali UFC Fight Night 89 mierząc się z Tamdanem McCrorym. Analizę tej walki znajdziecie tutaj, typowanie tutaj. Jak natomiast oceniają ją zagraniczni dziennikarze i fani?

*****

Connor Reubusch – Sherdog.com

Jotko świetnie porusza się do boków, uniemożliwiając rywalom zamknięcie go na siatce, łapiąc klincz, by powstrzymać obalenia albo spróbować własnych. McCrory to niebezpieczny zawodnik w półdystansie, ale pomimo swojej budowy ma problemy z szybkimi rywalami, którzy potrafią utrzymywać dystans. Jeśli Jotko nie będzie pozostawał w półdystansie albo nie zacznie niedbale kulać się z rywalem w parterze, może przegrać tylko na własne życzenie. Jotko przez jednogłośną decyzję.

Typ: Krzysztof Jotko

Oryginalny tekst: link

*****

Patrick Wyman – Bleacherreport.com

Jotko jest wszechstronny i atletyczny. Będąc mańkutem, preferuje wymieniać się ciosami, rzucając ostry lewy prosty i szereg długich kopnięć. Jest prawie niemożliwy do obalenia i o ile nie dysponuje szczególną mocą, pracuje na nogach na dużym tempie.

To będzie kolejna bliska walka. McCrory jest delikatnym faworytem, ale Jotko jest lepszym technicznie uderzeaczem w dystansie i powinien być w stanie utrzymać walkę na nogach. Polak wygra decyzją.

Typ: Krzysztof Jotko

Oryginalny tekst: link

*****

Victor Rodriguez – BloodyElbow.com

Jotko absolutnie nie jest słabym zawodnikiem – jest twardy i może sprawić wiele problemów wielu rywalom z dywizji. Problem w tym, że mierzy się ze zdrowym i odrodzonym McCrorym. Tamdan uderza lepiej technicznie, jest precyzyjniejszy i potrafi usypiać gości. Jego parter zawsze był i nadal stoi na bardzo wysokim poziomie i nie sądzę, aby Jotko posiadał umiejętności zapaśnicze, aby męczyć go przez trzy rundy, ani odpowiedniej gry w kontrze, pracy na nogach czy oktagonowego IQ, aby wygrać.

Typ: Tamdan McCrory

Oryginalny tekst: link

*****

Phil Mckenzie – BloodyElbow.com

Mocne uderzenia i agresywny grappling McCrory’ego wydają się niezbyt dobrze współgrać, podczas gdy Jotko posiada znacznie lepiej poukładaną grę w stójce połączoną z obaleniami w stylu Frankiego Edgara czy Tecii Torres. Defensywa przed obaleniami McCrorye’ego nie jest dobra, a Jotko udowodnił, że potrafi radzić sobie z niebezpiecznymi, ale podobnie odsłaniającymi się zawodnikami jak chociażby Askham. McCrory jest o wiele bardziej dynamiczny, co powoduje, że mój typ jest ryzykowny, ale stawiam na Krzysztofa Jotko przez jednogłośną decyzję.

Typ: Krzysztof Jotko

Oryginalny tekst: link

*****

Jed Meshew – BloodyElbow.com

Szczerze przyznam, że nie rozumiem, dlaczego McCrory jest tak mocno faworyzowany. Jasne, jest dynamicznym finisherem, ale Jotko trenuje w klubie o nazwie Planet Eater. Barn Cat nie będzie w stanie obalić Jotki, a w stójce jest mniej aktywny. Galactus pożre cały świat McCrory’ego. Jotko przez decyzję.

Typ: Krzysztof Jotko

Oryginalny tekst: link

*****

Dayne Fox – BloodyElbow.com

Nie jest tak, że Jotko nie zasługuje na podniesienie poprzeczki w kwestii klasy rywala, jak to się teraz dzieje. Jak najbardziej na to zasługuje. Po prostu uważam, że McCrory jest dla niego zbyt mocny. Jotko musi zamęczyć McCrory’ego, aby wygrać, ale ten ma po prostu zbyt wiele dróg do zwycięstwa, abym czuł się pewnie, wskazując na Polaka. Największą tajemnicą dla mnie jest, w jaki sposób McCrory wygra – a nie kto wygra. McCrory przez poddanie w drugiej rundzie.

Typ: Tamdan McCrory

Oryginalny tekst: link

*****

Typowanie fanów na portalu Tapology.com

mccrory_jotko

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button