Polskie MMAUFC

Świat o walce Damian Grabowski vs. Derrick Lewis

Jak szanse debiutującego w UFC Damiana Grabowskiego w starciu z Derrickiem Lewisem na UFC Fight Night 82 widzą zachodni dziennikarze oraz fani?

Naszą obszerną techniczno-bukmacherską analizę starcia Damiana Grabowskiego z Derrickiem Lewisem znajdziecie w tym miejscu, natomiast dzisiaj sprawdźmy, jak szanse Polskiego Pitbulla w starciu z Czarną Bestią widzą zagraniczni eksperci więksi i mniejsi.

*****

Connor Reubusch – Sherdog.com

Pomimo bardziej poukładanego podejścia w ostatniej walce, Lewis nadal jest dość jednowymiarowym zawodnikiem. Stójka Grabowskiego jest co najwyżej użyteczna, ale wie, jak korzystać z rąk, aby przygotować solidne wejście w nogi. Często zbyt agresywny w parterze, Grabowski oddaje pozycje, szukając poddań, ale jest sprawny w kotłowaninie i na ogół wypracowuje sobie z powrotem drogę do górnej pozycji. Grabowski będzie miał problemy z ciężkimi, którzy klinczują i przyciskają go do siatki – coś, czego udało mu się uniknąć w więcej wybaczającym ringu M-1 Global. Mimo wszystko – Lewis nie jest jednym z takich zawodników. Typ to Grabowski przez poddanie w trzeciej rundzie.

Typ: Damian Grabowski

Oryginalny tekst: link

*****

Patrick Wyman – Bleacherreport.com

Gra Lewisa jest zbudowana wokół ogromnych rozmiarów, siły i zaskakującej szybkości, ale brakuje mu szlifów technicznych we wszystkich płaszczyznach. Mocne pojedyncze ciosy w dystansie pozwalają mu skracać dystans do klinczu, gdzie obala siłowo i potem atakuje z górnej pozycji. Grabowski to sprawny klinczer i grapplerm z płynną, zorientowaną na poddania grą z góry.

Pomimo tego, że Grabowski wyraźnie ustępuje Lewisowi gabarytami, słaba obrona przed obaleniami Lewisa i brak umiejętności na macie – poza ubijaniem z górnej pozycji – to o wiele większe problemy. Grabowski znajdzie poddanie z bocznej pozycji w trzeciej rundzie.

Typ: Damian Grabowski

Oryginalny tekst: link

*****

David Castillo – BloodyElbow.com

Grabowski jest swego rodzaju skoncentrowany na grapplingu, preferując parter i wymiany, które doprowadzają do tego, że walka trafia na matę. Teoretycznie powinno mu to pozwolić na złapanie podchwytów i powalenie Lewisa, ale oglądając, jak męczył się z Kitą, który obijał go na nogach do momentu, aż przegrał, wpadając na stanowiska komentatorów, powoduje, że mam tak samo wiele wątpliwości wobec Grabowskiego, jak i wobec Lewisa.

Typ: Derrick Lewis

Oryginalny tekst: link

*****

Jay Primetown – MMAOddsBreaker.com

Starcie zawodników z dołu kategorii ciężkiej, które zapowiada się na dość wyrównane na papierze. Lewis, młodszy zawodnik, ma jedne z najcięższych rąk w dywizji, ale ma bardzo ograniczoną grę w parterze. Grabowski jest o wiele sprawniejszy z solidnym graplingiem / atakami parterowymi. Ta walka sprowadza się do tego, kto zaimplementuje preferowane przez siebie podejście. Grabowski nie został nigdy znokautowany w swojej zawodowej karierze – czy Lewis może być pierwszym, który tego dokona? Trudno wskazać tutaj zwycięzcę, ale sądzę, że Grabowski może przetrwać początkowy napór i pracować nad Lewisem do późnego skończenia.

Typ: Damian Graboawski

Oryginalny tekst: link

*****

Gabe Killian – MMAOddsBreaker.com

Uważam, że debiutujący Polak jest lepszym zawodnikiem MMA w tej walce i widzę go radzącego sobie lepiej z Lewisem zarówno na nogach, jak i na macie. Najprawdopodobniej na dystansie 15 minut w drodze po jednogłośną decyzję. Lewis ma przewagę w czystej mocy i może skończyć tę walkę jednym ciosem, szczególnie jeśli znajdzie się na górze w parterze, co jak sądzę, jest jego największą szansą, aby wygrać walkę. Sądzę, że Polak uniknie skończenia i albo wygra na kartach, albo znajdzie drogę do skończenia. Mogę łatwo wyobrazić sobie go kończącego Lewisa przez nokaut lub poddanie, ale sądzę, że decyzja jest odrobinę bardziej prawdopodobna, co jest rzadkością w rywalizacji ciężkich.

Typ: Damian Grabowski

Oryginalny tekst: link

*****

Patrick L. Stumberg – MMAmania.com

Lewis ma wiele oczywistych luk w swojej grze, od braku jaba po dyskusyjną obronę przed obaleniami, ale ma jedną cechę, której wielu o jego posturze nie posiada: utrzymuje swoją moc przez długi czas. Ma zaskakująco dobrą kondycję i bryluje w kończeniu rywali, gdy ci wyczerpali się, próbując go sponiewierać.

To całkiem dobra umiejętność przeciwko Polskiemu Pitbullowi.

Grabowski to solidny zapaśnik z arsenałem poddać z górnej pozycji. Nie potrafi jednak tłamsić rywal i za to zapłaci w tej walce. Lewis będzie potrzebował tylko raz znaleźć się na górze, aby to skończyć, i powinien znaleźć taką możliwość w pierwszych dwóch rundach.

Typ: Derrick Lewis

Oryginalny tekst: link

*****

Typowanie fanów na portalu Tapology.com

tapology_graba

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button