Polskie MMAUFC

Świat o walce Bartosz Fabiński vs. Michel Prazeres

Dziś w nocy podczas gali UFC Fight Night 140 w Buenos Aires około godziny 3:30 czasu polskiego swoją czwartą walkę w oktagonie stoczy Bartosz Fabiński, który zmierzy się z Michelem Prazeresem.

Naszą analizę walki wraz z typem na nią przedstawiliśmy w artykule poniżej:

Typowanie UFC Buenos Aires – Magny vs. Ponzinibbio

Jak natomiast pojedynek Bartosza Fabińskiego z Michelem Prazeresem oceniają zagraniczni dziennikarze oraz fani? Sprawdźmy!

*****

Tom Feely – Sherdog.com

Prazeres może być zawodnikiem z najlepszym stosunkiem sukcesów względem szumu wokół własnej osoby w UFC. Brazylijski grinder bez większego rozgłosu wygrał dziewięć z jedenastu walk w oktagonie, w tym ostatnie siedem. Tak naprawdę największym przeciwnikiem Prazeresa w ostatnim czasie była waga, której przestrzeliwanie zmusiło go do przejścia do kategorii półśredniej.

Po imponującym debiucie w 170 funtach przeciwko Zakowi Cummingsowi Prazeres powalczy o ósme zwycięstwo z rzędu, mierząc się z Fabińskim, który jest archetypem grindera – i niewiele ponad to. Szczerze jednak mówiąc, niczego więcej nie potrzebował, wygrywając trzy dotychczasowe walki w UFC przede wszystkim dzięki samym obaleniom.

To ciekawe zestawienie, bo Fabiński to największy zapaśnik, z jakim mierzył się Prazeres. Jeśli Prazeres nie będzie mógł polegać na własnej grze zapaśniczej, nie wiadomo, jak zadziała reszta jego strategii. Fabiński może wygrać to, zamęczając rywala, ale wierzę w Prazeresa – choćby dlatego, że posiada więcej narzędzi, z których może skorzystać – nawet wówczas, jeśli zrobi się z tego dziwaczna walka w stójce.

Typ: Michel Prazeres przez decyzję

Oryginalny tekst: link

*****

Dayne Fox – BloodyElbow.com

Fabiński ułatwia kibicowanie w tej walce Prazeresowi, bo polski zawodnik to kwintesencja grindera. Jego zapasy są metodyczne, techniczne i mniej ekscytujące od przyglądania się schnącej farbie. Bycie nudziarzem nie znaczy jednak braku efektywności – bo jest niezmordowany w swoich obaleniach, często za drugim lub trzecim podejściem dopinając swego. Z góry Fabiński nie punktuje szczególnie dużo uderzeniami, ale wykonuje dobrą robotę w obszarze powstrzymywania ofensywnych zapędów rywali – i w tym sensie brak zadawanych przez niego obrażeń z góry pozostaje bez większego znaczenia.

Prazeres i Fabińki udowodnili, że są trudni do przewrócenia, ale ktoś musi tutaj polec. Jeśli skończy się na walce kickbokserskiej, Prazeres musi być faworytem, bo stójka Fabińskiego służy tylko skracaniu dystansu. Jeśli dodać do tego umiejętności poddawania rywali, to Prazeres będzie tutaj logicznym wyborem.

Typ: Michel Prazeres przez decyzję

Oryginalny tekst: link

*****

Patrick L. Stumberg – MMAMania.com

Istnieje bardzo, bardzo duże prawdopodobieństwo, że walka ta okaże się fatalna. W walce z Meekiem Fabiński potwierdził, że w pełni zadowala go obalenie za obaleniem, aby tylko siedzieć w gardzie – a pomimo tego że Prazeres w przeszłości dał kilka dobrych pojedynków, to mocno opadał z sił także w tych, które wygrywał.

Wszystko będzie zależeć od tego, czy bardziej zaawansowany grappling i lepsza stójka Prazeresa okażą się wystarczające na gabaryty i upór Fabińskiego. Po obejrzeniu Prazeresa w walce z innym dużym gościem w osobie Cummingsa – który jest od Fabińskiego lepszy technicznie w większości elementów – wierzę, że szybkie ręce Brazylijczyka i zwierzęca siłą pozwolą mu trafiać wystarczająco często i wybronić wystarczająco dużo obaleń, aby wygrać decyzją sędziowską.

Typ: Michel Prazeres przez decyzję

Oryginalny tekst: link

*****

Typowanie fanów na portalu Tapology.com

*****

Ecstasy, kolumbijska kokaina, hiszpańskie i amerykańskie więzienia – Ian Heinisch przed debiutem w UFC

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button