UFC

Surowa kara! Arman Tsarukyan zawieszony na dziewięć miesięcy! Walka z Islamem Makhachevem pod znakiem zapytania!

Nieukrywający mistrzowskich aspiracji Arman Tsarukyan został surowo ukarany przez Stanową Komisję Sportową w Nevadzie za atak na fana podczas UFC 300.

Arman Tsarukyan poznał wymiar kary za uderzenie fana podczas wyjścia do oktagonu na walkę z Charlesem Oliveirą w ramach jubileuszowej gali UFC 300 w Las Vegas, która odbyła się 13 kwietnia.

Gdy zmierzał do klatki, Ahalkalakets doskoczył do gagatka, który miał pokazać mu środkowy palec. Czy trafił, nie do końca wiadomo, ale jego intencje były jednoznaczne.

Pokonawszy Do Bronxa niejednogłośną decyzją sędziowską, Ormianin pokajał się za swoje zachowanie, tłumacząc je emocjami związanymi z walką. Zaatakowany przezeń fan nie zdecydował się skierować sprawy do sądu, choć w zamian zażądał biletów na galę UFC 303. Ahalkalakets wielokrotnie w wywiadach udzielanych po gali okazywał wdzięczność rzeczonemu fanowi, zapewniając, że zorganizuje mu bilety.

Wyrozumiałości dla Armana Tsarukyana nie miała natomiast Stanowa Komisja Sportowa w Nevadzie. Zawodnik został szybko tymczasowo zawieszony, a część jego gaży wstrzymana.

Dziś, 25 czerwca, komisarze zebrali się, aby debatować nad wymiarem kary dla Ormianina. Ostatecznie został on zawieszony na aż dziewięć miesięcy – do 12 stycznia 2025 roku – i ukarany w kwocie $25 tysięcy. Jego zawieszenie może jednak ulec zmniejszeniu do sześciu miesięcy, jeśli Arman zdecyduje się na wyprodukowanie nagranie w ramach kampanii przeciwko przemocy. W takim scenariuszu jego zawieszenie dobiegłoby końca 12 października.

Jak przekazał dziennikarz John Morgan, Komisja obwieściła, że incydent ten „mógł mieć katastrofalne skutki dla wszystkich uczestników”, a propozycja kary dla Armana Tsarukyana w tym wymiarze jest „jednorazowa”. Jeśli w przyszłości dojdzie do podobnego incydentu z udziałem zawodnika, konsekwencje będą „znacznie dotkliwsze”.

Sklasyfikowany na 1. miejscu w rankingu wagi lekkiej Arman Tsarukyan uchodzi za pretendenta do walki o tytuł mistrzowski z Islamem Makhachevem. Wstępnie pojedynek ten był szykowany na okoliczność październikowej gali UFC 308, która odbędzie się 26 października w Abu Zabi. Jeśli Ahalkalakets zdecyduje się na przygotowanie wspomnianego nagrania, będzie uprawniony do walki w tym terminie.

Nie wiadomo póki co, jak zawieszenie to Ormianina odbije się na rozgrywce o tron wagi lekkiej. Dagestański mistrz nie przejawiał entuzjazmu w temacie rewanżu z Tsarukyanem, za cel stawiając sobie rajd po tytuł kategorii półśredniej. Podkreślał jednak, że jeśli Dana White i spółka zaproponują mu drugie starcie z Ahalkalaketsem, nie odmówi.

Aktualizacja:

Dziennikarz Brett Okamoto poinformował – powołując się na Daniele Rubensteina, menadżera Ormianina – że ten będzie współpracował z Komisją tj. weźmie udział w kampanii przeciwko przemocy, aby zredukować karę zawieszenia do 6 miesięcy. W takim scenariuszu będzie uprawniony do powrotu 12 października.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button