UFC

„Straciłbym furę pieniędzy” – Dustin Poirier szczerze o zakazie bukmacherskim ze strony UFC

Dustin Poirier wyjaśnił, dlaczego z perspektywy czasu absolutnie szat nie rozdziera z powodu zakazu bukmacherskiego, jaki kilka miesięcy temu wprowadziło UFC.
W październiku zeszłego roku – jeszcze przed niesławną historią z Darrickiem Minnerem, który w zagadkowy sposób przegrał z Shayilanem Nuerdanbieke, co wywołało szeroko zakrojone śledztwo obejmujące między innymi jego trenera Jamesa Krause – organizacja UFC zakazała swoim zawodnikom oraz ich sztabom uczestnictwa w zakładach bukmacherskich związanych z walkami w oktagonie.

Jak wyjaśnił później sternik amerykańskiego giganta Dana White, decyzja ta była pochodną nacisków ze strony regulatorów otwierającego się na nowo po korona-szaleństwie rynku bukmacherskiego. Nie wiadomo natomiast, w jaki sposób UFC zamierza kontrolować swoich zawodników oraz ich sztaby.
Wiadomo za to, że zakaz ten wprowadzony przez amerykańską organizacją pozwolił zaoszczędzić sporo pieniędzy… Dustinowi Poirierowi. Zapytany bowiem o niego w najnowszym wywiadzie, jakiego udzielił portalowy Bloody Elbow, Diament przyznał, że zamierzał wówczas postawić na swoich kompanów z American Top Team, którzy ostatecznie przegrali swoje walki.

– Cieszę się, że to wprowadzili, bo na ogół stawiam na walki – powiedział Dustin. – Cieszę się, że do tego doszło zaraz przed walką O’Malleya z Yanem, bo straciłbym na tej walce furę pieniędzy. Postawiłbym na Gamrota, że pokona Dariusha, oraz na Petra, że pokona O’Malleya. Straciłbym sporo forsy, więc trochę mi jej zaoszczędzili.Podczas październikowej gali UFC 280 w Abu Zabi Mateusz Gamrot i Petr Yan przegrali z Beneilem Dariushem i Seanem O’Malleyem, choć obaj byli bukmacherskimi faworytami zawodów, Rosjanin nawet bardzo wyraźnym.

Diament zdradził też, że straciłby pieniądze na starciu Islama Makhacheva z Charlesem Oliveirą, bo chciał postawić na Brazylijczyka.

Dustin Poirier ostatni pojedynek stoczył w listopadzie zeszłego roku, w ramach nowojorskiej gali UFC 281 poddając po fantastycznym widowisku Michaela Chandlera. Nie wiadomo, kiedy powróci do akcji, ale wiadomo, że interesują go wyłącznie największe pojedynki.
Do walki z Diamentem mocno garnie się wspomniany Beneil Dariush, który może pochwalić się serią aż ośmiu zwycięstw, ale zestawienie takie Luizjańczyka nie interesuje.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button