UFC

Stójkowe szachy! Jared Cannonier lepszy od Seana Stricklanda!

Jared Cannonier po taktycznym pojedynku kickbokserskim niejednogłośnie pokonał Seana Stricklanda.
W walce wieczoru gali UFC Fight Night w Las Vegas Jared Cannonier (16-6) okazał się minimalnie lepszy od Seana Stricklanda (25-5).
W pierwszej rundzie nie działo się wiele. Walka toczyła się w niespiesznym tempie. Strickland kąsał Cannoniera ciosami prostymi, głównie lewym, podczas gdy Killa Gorilla odpowiadał lowkingami. Strickland przez jakiś czas kontrolował też Cannoniera w klinczu, częstując go tam kilkoma uderzeniami.

W drugiej odsłonie Jared nadal notował sukcesy pod kątem niskich kopnięć, ochoczo polując też na proste na korpus Stricklanda. Ten kąsał natomiast rywala szybkimi prostymi, głównie z lewej ręki. Raz nawet delikatnie naruszył Cannoniera, który jednak szybko doszedł do siebie.Cannonier w trzeciej rundzie zaczął w końcu trafiać mocniejszymi ciosami na głowę Stricklanda. Nieustannie polował też – z sukcesami – na uderzenia na korpus. Sean nadal jednak dobrze pracował ciosami prostymi, wielokrotnie dosięgając Jareda.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Także runda czwarta była wyrównana. Jej pierwsza połowa należała do Stricklanda, który nieci się rozkręcił, dosięgając Cannoniera kilkoma dobrymi ciosami. Jednak z czasem walka się wyrównała, a w końcówce rundy to Killa Gorilla zdzielił Tarzana mocnymi ciosami.
W ostatnich pięciu minutach obaj zawodnicy nieco się otworzyli. Ostrych wymian było znacznie więcej. Obaj mieli swoje momenty. Cannonier rozbił Stricklandowi nos, z którego popłynęła krew.

Sędziowie nie byli jednogłośni, wskazując w stosunku 2 x 49-46, 46-49 na Jareda Cannoniera.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button