UFC

Stocktoński badboy vs. czeczeński Wilk! Hitowa walka potwierdzona! Znamy datę!

Zapowiadane od dłuższego czasu starcie pomiędzy Natem Diazem i Khamzatem Chimaevem zmaterializuje się podczas wrześniowej gali UFC 279.
Szlagierowo pod medialnym względem zapowiadające się starcie w kategorii półśredniej pomiędzy Khamzatem Chimaevem (11-0) i Natem Diazem (20-13) uświetni galę UFC 279, która odbędzie się 10 września w Las Vegas.
O zestawieniu pojedynku poinformował portal ESPN.com. Kontrakty nie zostały jeszcze co prawda podpisane, ale obaj zawodnicy zgodzili się na walkę.

O walce spekulowało się od wielu miesięcy. Zainteresowanie zestawieniem jej nie ukrywał sternik UFC Dana White. Pierwotnie Amerykanin odrzucał taką możliwość, przekonując, że Czeczen jako świeżak powinien walczyć wyłącznie ze świeżakami. Z czasem zdanie jednak zmienił, ale wtedy pojawiły się bliżej nieokreślone przeszkody po stronie Wilka. W końcu udało się wypracować porozumienie.

Dla Nate’a Diaza będzie to ostatnia walka w kontrakcie z UFC. 37-latek przegrał trzy z ostatnich czterech pojedynków – z Leonem Edwardsem, Jorge Masvidalem oraz Conorem McGregorem – pokonując w tym okresie jedynie Anthony’ego Pettisa przed dwoma laty, ale nadal cieszy się gigantyczną popularnością.Sklasyfikowany na 3. miejscu w rankingu wagi półśredniej Khamzat Chimaev wygrał wszystkie pięć walk, jakie stoczył pod sztandarem amerykańskiego giganta. Ostatnio był widziany w akcji w kwietniu, po szalonej bijatyce pokonując na punkty Gilberta Burnsa. Wcześniej w pokonanym polu w dominującym stylu zostawiał między innymi Jinglianga Li czy Geralda Meerschaerta.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Trudno nie widzieć tutaj Khamzata Chimaeva w roli wyraźnego faworyta – a to z uwagi na jego gabaryty, tężyznę fizyczną oraz zapasy. Nie sposób jednak skreślać tutaj Amerykanina – zawodnika znacznie bardziej doświadczonego, obitego na dystansie pięciu rund, nadal niebywale odpornego oraz dysponującego mocnym parterem. Przypomnijmy, że Chimaev miał obawy przed wchodzeniem w grę na chwyty z Burnsem. Rzecz w tym, że w przeszłości mocni pod kątem zapaśniczym czy parterowym rywale stocktończyka – w osobach chociażby Rafaela dos Anjosa czy Bensona Hendersona – udowadniali, że skontrolowanie go z góry zadaniem niewykonalnym nie jest. Pytanie też o motywację Amerykanina – czy rzeczywiście przyłoży się maksymalnie do ostatniej prawdopodobnie walki pod banderą UFC?
Przewidywane kursy bukmacherskie


Nate Diaz – 4.00
Khamzat Chimaev – 1.25

Wstępny typ

Khamzat Chimaev

This poll has ended (since 14 days).

Nate Diaz vs. Khamzat Chimaev - kto wygra?

Khamzat Chimaev
66.67%
Nate Diaz
33.33%

Rozpiska UFC 279

Walka wieczoru

170 lb: Khamzat Chimaev (11-0) vs. Nate Diaz (20-13)

Pozostałe

265 lb: Shamil Abdurakhimov (20-7) vs. Jailton Almeida (16-2)
145 lb: Norma Dumont (7-2) vs. Danyelle Wolf (1-0)
135 lb: Irene Aldana (13-6) vs. Macy Chiasson (8-2)
185 lb: Jamie Pickett (13-7) vs. Denis Tiuliulin (10-6)
135 lb: Chad Angeliger (12-5) vs. Heili Alateng (15-8-2)
115 lb: Elise Reed (5-2) vs. Melissa Martinez (7-0)

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

Dodaj komentarz

Back to top button