UFC

„Stłamsi go!” – śmiała prognoza! Mateusz Gamrot wytypował walkę Charlesa Oliveiry z Islamem Makhachevem!

Mateusz Gamrot wziął pod lupę mistrzowskie starcie Charlesa Oliveiry z Islamem Makhachevem, które odbędzie się w październiku w Abu Zabi.
Podczas sobotniej gali UFC Fight Night w Long Island oficjalnie zapowiedziano długo wyczekiwane starcie na szczycie kategorii lekkiej pomiędzy byłym mistrzem Charlesem Oliveirą i Islamem Makhachevem. Pojedynek ten zwieńczy galę UFC 280, która odbędzie się 22 października w Abu Zabi.
Pojedynkiem tym są oczywiście żywotnie zainteresowani zawodnicy z czołówki rankingu wagi lekkiej, w tym Mateusz Gamrot, który przy wyjątkowo korzystnych wiatrach może być nawet o jedno li tylko zwycięstwo od starcia o pas mistrzowski.

Jak pojedynek ten ocenia Polak? O to zapytał go w najnowszej odsłonie Hejt Parku Maciej Turski.

– Myślę, że Oliveira ruszy bezpardonowo do przodu z bombami, z kolanami jak w każdej walce – powiedział. – Islam go bez problemu przewróci. I tam się zaczną po prostu… Nie, że schody, ale tam się zacznie dalsza gra. Tam zostaną udzielone odpowiedzi na wszystkie te pytania, o których ludzie spekulują, czyli jaki w porównaniu do Oliveiry będzie parter Islama.– Uważam, że Oliveira będzie się bardzo ładnie kręcił, będzie szedł do różnych technik kończących, ale Islam będzie dla niego zbyt ciasny, zbyt silny, aby dać mu się rozwinąć. I go stłamsi. Stłamsi go po prostu fizycznie w parterze.

Kilka tygodni temu były niepokonany mistrz wagi lekkiej, wieloletni sparingpartner i serdeczny przyjaciel Islama Makhacheva zapowiedział Mateuszowi Gamrotowi, że prędzej czy później obaj zmierzą się w walce o tron.
Sklasyfikowany na 9. miejscu w rankingu kudowianin może pochwalić się serią czterech zwycięstw. Celuje obecnie w starcie z Justinem Gaethje pod koniec roku, ale jest też otwarty na każdego innego przeciwnika, jakiego wyszykują mu matchmakerzy UFC – łącznie z Beneilem Dariushem, którą zdążył już wyrazić gotowość na konfrontację z Polakiem.

Zapowiedź, wstępną analizę oraz wstępny typ na walkę Oliveiry z Makhachevem przedstawiliśmy tutaj.

Cały wywiad poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button