UFC

Stipe Miocić zareagował na zestawienie mistrzowskiej walki Jona Jonesa z Cirylem Gane na UFC 285 – chce walczyć ze zwycięzcą w lipcu!

Były dwukrotny mistrz kategorii ciężkiej UFC Stipe Miocić zabrał głos na temat marcowego starcia Jona Jonesa z Cirylem Gane.
W sobotę gruchnęły nieoczekiwane wieści o powrocie do akcji niewidzianego w oktagonie od trzech lat Jona Jonesa. Były dominant kategorii półciężkiej stanie do walki o tytuł mistrzowski kategorii ciężkiej, w ramach marcowej gali UFC 286 mierząc się z Cirylem Gane.

Dana White poinformował jednocześnie o zakończeniu współpracy z dotychczasowym mistrzem 265 funtów Francisem Ngannou. Sternik amerykańskiego giganta stwierdził, że Kameruńczyk otrzymał bajeczną finansowo ofertę przedłużenia kontraktu, ale ją odrzucił, poszukując łatwiejszych wyzwań aniżeli starcie z Bonesem.
Dlaczego przeciwnikiem powracającego Jona Jonesa nie został Stipe Miocić? Dana White stwierdził lakonicznie, że Stiopikowi nie odpowiadał marcowy termin walki. W szczegóły się nie wdawał.

W niedzielę głos zabrał jednak Stipe. Również w szczegół się nie zagłębiał, ale… Wyraził nadzieję na starcie ze zwycięzcą marcowej walki Jonesa z Gane.

– 4 marca – podoba mi się – napisał. – Walczę z wygranym w lipcu.40-letni obecnie Stipe Miocić nie był widziany w akcji od prawie dwóch lat. Przegrał wówczas przez nokaut w rewanżowym starciu z Francisem Ngannou, tracąc tytuł mistrzowski. Co ciekawe, nieukrywający nigdy, że chce odzyskać pas Stiopik w ostatnich pięciu latach rywalizował wyłącznie z dwoma przeciwnikami – wspomnianym Predatorem oraz Danielem Cormierem, którego w trylogii pokonał 2-1.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button