Stipe Miocic vs. Daniel Cormier III walką wieczoru sierpniowej gali UFC 252

Zapowiadana od wielu miesięcy trylogia Stipego Miocicia z Danielem Cormierem odbędzie się podczas sierpniowej gali UFC 252.

Trzecie starcie o pas mistrzowski kategorii ciężkiej pomiędzy Stipe Miociciem (19-3) i Danielem Cormierem (22-2) odbędzie się podczas zaplanowanej na 15 sierpnia gali UFC 252.

Pojedynek oficjalnie ogłosili organizatorzy.

Obaj zawodnicy po raz pierwszy stanęli do rywalizacji w lipcu 2018 roku. Powracający wówczas do kategorii ciężkiej Daniel Cormier – mistrz kategorii półciężkiej – znokautował Stipego Miocicia w pierwszej rundzie, zdobywając drugi tytuł.
Kilka miesięcy później DC obronił złoto, poddając Derricka Lewisa. Stipe Miocic nieustannie domagał się natychmiastowego rewanżu i w końcu dopiął swego. Do drugiej walki doszło w sierpniu ubiegłego roku w ramach gali UFC 241. Początek pojedynku należał do Cormiera, ale z czasem Miocic zaczął ostrzeliwać korpus rywala, ostatecznie ubijając go w czwartej rundzie.

Trudno przewidzieć, jak potoczy się walka. Cormier zapowiada zaprzęgnięcie do działania zapasów, ale czy to wystarczy, aby pokonać Miocicia? W rewanżu obaj zawodnicy zainkasowali masę ciosów, a niemal każdy z nich mógł okazać się tym decydującym. Obaj będą powracać po rocznej przerwie, Miocic dodatkowo po problemach z oczami.Przewidywane kursy bukmacherskie:

Stipe Miocic – 2.25
Daniel Cormier – 1.60

Wstępny typ:

Daniel Cormier
Rozpiska UFC 252

Walka wieczoru

265 lbs: Stipe Miocic (19-3) vs. Daniel Cormier (22-2) – o pas mistrzowski

Pozostałe

115 lbs: Livia Renata Souza (13-2) vs. Ashley Yoder (7-5)

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Miał swoją szansę!” – White stwierdził, że „sfrustrowany” McGregor odrzucił walkę z Fergusonem na UFC 249

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. cesellolaroma

    10 czerwca 2020 at 00:22

    Jak Grubasowi znowu będą puszczać płazem wkładanie palców w oczy to wygra.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply