UFC

Sternik UFC Dana White zabrał głos nt. następnej walki Michaela Chandlera

Głównodowodzący UFC Dana White zabrał głos na temat następnego pojedynku niewidzianego w akcji od roku Michaela Chandlera.
Nadwiślane spekulacje dotyczące kolejnego przeciwnika w oktagonie UFC dla Mateusza Gamrota trwają w najlepsze. Wszystko w następstwie zapowiedzi Polaka o powrocie do akcji. Kilka dni temu Gamer potwierdził, że zna już rywala, datę i miejsce swojej kolejnej walki – i czeka jedynie na dopełnienie formalności.

Kto może stanąć naprzeciwko naszego zawodnika? Tutaj opinie są podzielone. Wypowiedzi Gamera wskazują na duże zestawienie, ale takich w kategorii lekkiej wymienić można kilka – Justin Gaethje, Charles Oliveira czy Michael Chandler. Każda z tych walk spełniałaby kryteria „grubej”, jak zapowiedział ją swego czasu polski lekki.
Wydaje się natomiast, że każdy z tych trzech zawodników ma sporo powodów, aby walki z Mateuszem Gamrotem nie brać. Justin Gaethje zapowiedział już, że zamierza czekać na titleshot choćby i rok. A gdyby nawet zdanie zmienił, to do walki z nim garną się większe medialnie nazwiska od Polaka – Max Holloway oraz Dustin Poirier.

Charles Oliveira? Brazylijczyk ma obiecany pojedynek mistrzowski z Islamem Makhachevem. Owszem, na takowy musiał będzie poczekać do lata przyszłego roku, ale czy to wystarczający argument, aby brać w międzyczasie walkę z Mateuszem Gamrotem?

Wobec kolejnego przełożenia powrotu Conora McGregora – z kwietnia na lipiec – wydawało się, że być może cierpliwość niewidzianego w akcji od roku Michaela Chandlera dobiegła końca. Amerykanin był już zapraszany w oktagonowe tany przez Polaka nie raz, nie dwa. Być może zatem, zniecierpliwiony, podjął w końcu rękawicę?

Ostatnie wpisy Amerykanina w mediach społecznościowych nie wskazują jednak na to, aby zrezygnował z kasowego zestawienia z Irlandczykiem.

Iron podał też dalej najnowsze wypowiedzi Dany White’a właśnie w temacie swojej walki z Notoriousem.

– Kiedy odbędzie się walka McGregor vs. Chandler – zapytano sternika UFC w podcaście Bussin’ With The Boys.

– Nie mam jeszcze niczego dogranego – odparł White. – Gdybym cokolwiek wiedział… Wskazałbym na lato. Gdybym musiał odpowiedzieć na to pytanie, powiedziałbym: lato.– Jak blisko jesteśmy? – dopytano amerykańskiego promotora. – Czy jesteśmy już blisko?

– Tak – przytaknął Dana. – Tak. Na sto procent.

Jeśli zatem żaden z wymienionej trójki, to kto będzie przeciwnikiem Mateusza Gamrota? Tu i ówdzie przewijają się też nazwiska Dustina Poiriera i Rafaela dos Anjosa, ale ten pierwszy to klubowy kolega Polaka z American Top Team, który niedawno podkreślił, że nie chciałby takiego zestawienia, a ten drugi rywalizuje ostatnio w wadze półśredniej, nie ukrywając, że na tym etapie kariery interesują go starcia z innymi weteranami o rozpoznawalnych nazwiskach.

Ten sondaż jest zakończony (od 2 miesiące).

Kto będzie kolejnym rywalem Mateusza Gamrota?

Michael Chandler
47.69%
Charles Oliveira
20.13%
Justin Gaethje
13.62%
Rafael dos Anjos
12.59%
Inny
5.97%

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button