UFCWiadomości MMA

Stephen Thompson vs. Neil Magny na UFC 195

Kolejne fantastyczne zestawienie w kategorii półśredniej na UFC 195 w Las Vegas.

UFC 195, zaplanowane na 2 stycznia w MGM Grand Garden Arena w Las Vegas, zapowiada się jako popis i prezentacja tego, co najlepsze w dywizji półśredniej. Do Robbie’go Lawlera, Carlosa Condita, Alberta Tumenova i Lorenza Larkina właśnie dołączyło kolejnych dwóch widowiskowych przedstawicieli tej kategorii wagowej.

Stephen Thompson (11-1, 6-1 UFC), sklasyfikowany na ósmym miejscu w oficjalnym rankingu UFC, może się pochwalić świetną serią pięciu zwycięstw z rzędu. Szczególnie ostatnia, spektakularna wygrana nad Jake’em Ellenbergerem (30-10) sprawiła, że o Wonderboy’u zrobiło się głośno i fani zaczęli dostrzegać w nim materiał na ścisłą czołówkę trudnej i wyrównanej kategorii półśredniej.

By potwierdzić swoje aspiracje, będzie musiał pokonać niezwykle aktywnego i zaprawionego w bojach, chociaż cztery lata młodszego, Neila Magny’ego (16-4). O pochodzącym z Dolton w Illinois zawodniku zrobiło się głośno w 2014 roku, kiedy to pięciokrotnie wchodził do oktagonu, za każdym razem zwyciężając. Marsz w górę rankingów przerwał doświadczony Demian Maia (21-6) w sierpniu tego roku na UFC 190, jednak już trzy tygodnie później Magny odkuł się na Ericku Silvie (18-6).

Pojedynek zapowiada się na fantastyczne, stójkowe widowisko, którego zwycięzca dołączy do ścisłej czołówki dywizji.

Aktualna rozpiska UFC 195:

77kg: Robbie Lawler vs. Carlos Condit
120kg: Andrei Arlovski vs. Stipe Miocic
77kg: Lorenz Larkin vs. Albert Tumenov
70kg: Drew Dober vs. Erik Koch
77kg: Edgar Garcia vs. Sheldon Westcott
77kg: Stephen Thompson vs. Neil Magny

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button