UFC

„Stawiam na Ankalaeva” – Jiri Prochazka i Glover Teixeira zabrali głos na temat starcia Jana Błachowicza z Magomedem Ankalaevem

Jiri Prochazka i Glover Teixeira odpowiedzieli na pytanie o wskazanie faworyta w starciu Jana Błachowicza z Magomedem Ankalaevem.
W czwartek do Nowego Jorku zawitali bohaterowie grudniowej gali UFC 282, która odbędzie się w Las Vegas – Jiri Prochazka i Glover Teixeira. W pojedynku wieńczącym wydarzenie Czech i Brazylijczyk staną do rewanżu na szczycie wagi półciężkiej.

Pierwsza walka odbyła się w czerwcu i okazała się fantastycznym widowiskiem, w którym szala zwycięstwa przechylała się to na jedną, to na drugą stronę. Ostatecznie wiktoria padła łupem Prochazki, który w ostatnich sekundach poddał prowadzącego walkę na punkty Brazylijczyka przejmując tron 205 funtów.
W Nowym Jorku Prochazka i Teixeira stanęli do pierwszego od czasu pierwszej walki staredownu oraz spotkali się z dziennikarzami na konferencji prasowej.

Obaj zawodnicy zostali zapytani o bardzo ważny dla układu sił w kategorii półciężkiej co-main event gali UFC 282, w którym były mistrz Jan Błachowicz podejmie rozpędzonego serią aż dziewięciu zwycięstw Magomeda Ankalaeva. Jak Prochazka i Teixeira oceniają to starcie? Kogo faworyzują?

– Dla mnie nie ma to znaczenia – powiedział czeski mistrz. – Nie ma znaczenia, kto wygra tę walkę. Niech wygra lepszy. Bez znaczenia.

Prochazka przyznał natomiast, że pojedynek ten najprawdopodobniej stanowił będzie eliminator do titleshota.

– Tak, to ma sens – powiedział. – Myślę, że jeden z nich będzie kolejnym pretendentem.Nieco konkretniej w temacie wypowiedział się z kolei Glover Teixeira. Brazylijczyk nie skreśla co prawda żadnego zawodnika, ale ma swojego faworyta.

– Byłem już o to pytany – powiedział Glover. – Nie wiem. To trudny do wytypowania pojedynek. Jeśli Jan wyjdzie w formie, może gościma skończyć, ale Ankalaev to bardzo mocny kontruderzacz. Myślę, że będzie czekał, czekał… Stawiam na Ankalaeva.
Podobnie do tematu podchodzą bukmacherzy. Aktualnie na FORTUNIE kurs na zwycięstwo Dagestańczyka wynosi 1.50, podczas gdy wiktoria Polaka jest warta 2.60.

Gala UFC 282 – ostatnia numerowana w tym roku – odbędzie się 10 grudnia w T-Mobile Arena w Las Vegas.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button