Liga MMA

Start Ligi Lowking – kolejki 1 & 2

Niniejszym ruszamy z drugą kolejką Ligi Lowking, rozpoczynając od mocnego uderzenia i typowania dwóch gal.

Zwycięzca Ligi Lowking otrzyma dowolnie wybrane gry na konsole/PC o wartości 300 zł oraz koszulki i być może nagrody dodatkowe. Na nagrody rzeczowe mogą też liczyć najlepsi zawodnicy w innych kategoriach Ligi, które będziemy prowadzili (najwięcej trafnych rozstrzygnięć, najlepsza skuteczność typowania, najwięcej punktów bonusowych).

nagrody

Zasady są proste – obejmuje typowanie 10 gal. Za prawidłowo wytypowanego zwycięzcę otrzymujemy 2 punkty. Dodatkowo, jeśli dobrze wytypowaliśmy również rozstrzygnięcie (tko/poddanie/decyzja), otrzymujemy dodatkowy 1 punkt. Przy typowaniu każdej gali możemy postawić Punkty Bonusowe na maksymalnie trzech zawodników – jeśli w istocie wszyscy wygrają, dostaniemy za nich łącznie 9 punktów (3 punkty za poprawny typ), ale – uwaga! – jeśli wszyscy przegrają, 9 punktów zostanie odjętych od naszego dorobku. Jeśli, przykładowo, trafimy dwa typy bonusowe, a jeden spudłujemy, łącznie zdobędziemy 3 dodatkowe punkty (+6 za dwa poprawne typy oraz -3 za jeden błędny).

W porównaniu do sezonu poprzedniego nastąpiła jedna, istotna zmiana – typujemy WYŁĄCZNIE poprzez wysłanie maila na adres: [email protected] Koniecznie zaznaczajcie wyraźnie, jeśli stawiacie na kogoś Punkty Bonusowe! W tym temacie natomiast można zadawać wszelkie pytania związane z Ligą. Jeśli cokolwiek nie jest jasne, piszcie.

Teraz przechodzimy do kart walk, które typujemy. Rozpoczynamy od UFC Fight Night 33.
Typowanie trwa do piątku, do godziny 22:00. Typy wysyłamy na: [email protected]

********************

265 lbs: Mark Hunt vs Antonio Silva

205 lbs: Mauricio Rua vs James Te Huna

205 lbs: Ryan Bader vs Anthony Perosh

265 lbs: Pat Barry vs Soa Palelei

185 lbs: Dylan Andrews vs Clint Hester

135 lbs: Julie Kedzie vs Bethe Correia

135 lbs: Takeya Mizugaki vs Nam Phan

185 lbs: Caio Magalhaes vs Nick Ring

125 lbs: Justin Scoggins vs Richie Vaculik

185 lbs: Krzysztof Jotko vs Bruno Santos

170 lbs: Alex Garcia vs Ben Wall

********************

Równocześnie typujemy też galę KSW 25, która odbędzie się w sobotę.
Typowanie KSW 25 trwa do soboty, do godziny 18:00. Typy wysyłamy na: [email protected]

********************

84 kg: Mamed Khalidov vs Ryuta Sakurai

77 kg: Aslambek Saidov vs Daniel Acacio

77kg: Rafał Moks vs Luiz Cado Simon

84 kg: Krzysztof Kułak vs Abu Azaitar

95 kg: Mike Hayes vs Virgil Zwicker

120 kg: Kamil Waluś vs Oli Thompson

84 kg: Matt Horwich vs Piotr Strus

77 kg: Robert Radomski vs Rafał Błachuta

70 kg: Mateusz Dubiłowicz vs Jakub Kowalewicz

********************

Serdecznie zapraszam do udziału!

PS. Ogromne podziękowania dla PANa EM za stworzenie narzędzia do podliczania głosów, dzięki któremu żadne błędy nie powinny już się pojawić :)

Powiązane artykuły

Komentarze: 67

 1. Naiver, doprecyzuj dla nowych uczestników, że punkty bonusowe przy zakreśleniu trzech bonusów, mogą albo sprawić, że będziemy bogatsi o 9 pkt, albo w przypadku trzech wtop – stracimy 9.

  „Przy typowaniu każdej gali możemy postawić Punkty Bonusowe na maksymalnie trzech zawodników – jeśli w istocie wygrają, dostaniemy za nich dodatkowe 3 punkty, ale – uwaga! – jeśli przegrają, 3 punkty zostaną nam odjęte od naszego dorobku.”

  ten zapis można rozumieć w ten sposób, że przy postawieniu 3 bonusów, możemy za wszystkie te bonusy łącznie zyskać, lub stracić 3 punkty.

 2. Hah, naiver Ty przebiegły lisie! Teraz jak pojawią się jakieś błędy, to wiadomo do kogo będą pretensje, hehe.

  Żartuję. Jak ktoś zauważy jakieś błędy podczas pierwszych typowań, to prosimy o info, będę na bieżąco poprawiał jeśli zaistnieje taka potrzeba, ale mam nadzieję, że nie będzie to konieczne.

 3. Dodam tylko, że oczywiście korzystanie z bonusów NIE JEST obowiązkowe. Ktoś może postawić 3 bonusy w jednej gali, ktoś inny 2, ktoś 1 a ktoś, kto nie jest pewien żadnego pojedynku w ogóle.

 4. Jestem przeciwny głosowaniu przez maila. Na rocksach nie było żadnej frajdy z typowania, tutaj, kiedy było jawne, wszystko było znacznie ciekawsze. A jeśli chcesz się ustrzec kopiowania typów w walce o pierwsze miejsce, to proponuję zrobić tak, żeby np 1, 2 albo 3 ostatnie kolejki były ukryte.

  1. Rozumiem, że miało to pewien urok i tutaj też się trochę wahałem, ale jednak jednomyślność w wielu kwestiach w poprzedniej edycji była zastanawiająca. Nie twierdzę, że ludzie kopiowali typy innych, bo tak nie było, ale czasami widać było mocne wpływy liderów na pozostałych. Chyba jednak zdrowiej jest przez maila, zresztą zawsze można przez formularz kontaktowy i tam będzie nawet szybciej.

 5. Sam Comber przyznał, że zagrał w ostatniej rundzie bezpiecznie, tak żeby nie stracić prowadzenia. Trudno mu się dziwić, skoro jawność głosów dawała taką możliwość.

  Nie wiem jak na taki pomysł zapatruje się naiver, ale żeby był wilk syty i owca cała, można by publikować typy zaraz po zamknięciu okienka czasowego na głosowanie. Nie wpłynie to na „czystość” gry, a zdaje się, że powinno też zadowolić w pewnym stopniu zwolenników jawności głosów.

  1. To byłoby dobre rozwiązanie, choć szczerze mówiąc, jak próbuję to sobie wyobrazić, to do czasu ostatniego głosu musiałbym już mieć wszystko policzone + dorobienie do tego kilkudziesięciu zdjęć… Może być ciężko.

   1. Ten pomysł zdecydowanie jest najlepszy, ale czy wykonalne jest wprowadzenie ukrytych komentarzy na stronie, ktore pozniej mozna uwidocznic?
    Fajnie, ze nowy sezon startuje tak szybko. Choc teraz bedzie znacznie trudniej znalezc sie w czolowce, a to ze wzgledu na mocno „rozwodnione” rozpiski ufc, jak i zapewne wieksza konkurencje.

    1. O! Super pomysł! Wydaje mi się, że mogę na pojedynczy artykuł wprowadzić kontrolę komentarzy. Tzn. że zanim komentarz się ukaże, muszę go zatwierdzić. Innymi słowy – po prostu w takich tematach komentarzy bym nie zatwierdzał do gali, a potem zatwierdzenie kilkudziesięciu to jest 1 sekunda na 1 komentarz, więc robi się to błyskawicznie.

     Tylko teraz muszę zobaczyć, jak (czy) da się tak zrobić w wordpressie na pojedynczym tekście, bo tego nie jestem pewien…

    2. Ok, udało się :) Od kolejki nr 3 będzie także można w komentarzach wpisywać swoje typy, a one ukażą się dopiero, jak je zatwierdzę, czyli po terminie zgłaszania typów. Dzięki temu błyskawicznie po deadlinie będzie można zobaczyć, kto i jak typował.

 6. Ja nie biorę udziału w lidze, dlatego wygłoszę swoje zdanie z pozycji obserwatora. Uważam, że czytelnicy powinni mieć prawo wyboru do tego, czy będą dzielić się swoimi typami na stronie, czy wolą wysyłać maile. Z celu uniknięcia kontroli sytuacji przez lidera w końcowej fazie ligi, można tak, jak napisał PAN EM, publikować głosy przed rozpoczęciem się gali, a póki co niech wszystko będzie tak jak w poprzednim sezonie. Zabawa to chyba największy atut ligi, dlatego jestem za tym, aby nie ograniczać użytkowników, którzy chcą się dzielić swoimi typami w komentarzach.

  1. Z tego, co słyszałem, to pierwszy powiedział to Jacek Adamczyk, a Andrzej Janisz tylko skontrował z tymi kopnięciami w wykonaniu Trinaldo. O których, notabene, sam Janisz wówczas mówił, nie powołując się na lowkinga i wyglądając trochę dziwnie, gdy Brazylijczyk trafiał wtedy kopnięciami raz za razem :P

   W każdym bądź razie miło było usłyszeć to zakazane słowo „lowking” na wizji ;)

 7. Chwila, bo pierwszy raz mamy w lidze sytuację z remisem. Pierwotne myślałem o tym jak o no contest – ale teraz wydaje mi się, że remis to jak najbardziej rezultat – czyli bonus postawiony na zwycięstwo, podczas gdy był remis, przepada (minus 3). Jeżeli ktoś ma inną wizję, śmiało piszcie, bo – jak mówię – pierwszy raz taka sytuacja się pojawiła i może coś pomijam w moim rozumowaniu.

  1. „Za prawidłowo wytypowanego zwycięzcę otrzymujemy 2 punkty”
   Czyli regulamin nie zakłada, aby walka nie miała wygranego;) Ale mimo że postawiłem bonus na Silve, to zgadzam się, że bonus powinien przepaść.

 8. No popatrzcie, redaktor Janisz i Adamczyk przygotowując się do telewizji korzystają z małego portaliku „Lowking” a nie z największego portalu o MMA :D I słusznie bo poziom jest tam coraz bardziej denny.

 9. Nie ma co sie oszukiwac, analizy na lowkingu zjadaja cala reszte bezsprzecznie. Cieszy fakt, ze przez taka reklame duzo wiecej osob ma szanse zapoznac sie z portalem.

  Co do startu ligi, glupi bonus jak zwykle mnie zgubil. Ring i Santos to chybione typy.

 10. Zychal, ja postawiłem kasę na Paleleia, a w typerze poszło na Barryego ;) Po tym gdy wrociłem do grania ciężko mi połączyć te dwie płaszczyzny tj. typer z bykiem, tak, żeby było dobrze :)

 11. Moje typy KSW 25. Wrzucam tu, bo sam do siebie nie będę wysyłał :)

  Mamed / dec / bonus
  Saidov / dec / bonus
  Moks / dec
  Azaitar / tko / bonus
  Hayes / tko
  Thompson / tko
  Horwich / dec
  Radomski / dec
  Kowalewicz / sub

  1. Pierwszy raz tu piszę, więc witam przede wszystkim.
   Na maila z typowaniem KSW też odpowiadałeś?(wysyłałem osobno UFC i KSW) Jeśli tak to mój chyba nie doszedł. A i miało być T9X a nie TX9 ;)
   A poza tym świetna stronka i robi furorę w mediach;)

 12. Jako, że już po wszystkim to wrzucam swoje typy ;)

  >UFC FN 33
  Antonio Silva by ko\tko
  Mauricio Rua by sub
  Ryan Bader by ko\tko (PUNKTY BONUSOWE)
  Soa Palelei by ko\tko
  Clint Hester by ko\tko
  Bethe Correia by sub
  Takeya Mizugaki by dec (PUNKTY BONUSOWE)
  Nick Ring by dec
  Justin Scoggins by dec
  Bruno Santos by dec
  Alex Garcia by sub (PUNKTY BONUSOWE)

  KSW 25
  Mamed Khalidov by ko\tko (PUNKTY BONUSOWE)
  Aslambek Saidov by dec
  Rafał Moks by sub (PUNKTY BONUSOWE)
  Abu Azaitar by ko\tko (PUNKTY BONUSOWE)
  Virgil Zwicker by ko\tko
  Oli Thompson by ko\tko
  Piotr Strus by dec
  Rafał Błachuta by dec
  Jakub Kowalewicz by sub

Dodaj komentarz

Sprawdź też
Close
Back to top button