UFC

Starcie spod znaku zmiany warty? Ilia Topuria poznał rywala na październikową galę UFC Fight Night!

Powracający do kategorii piórkowej Ilia Topuria stoczy kolejny pojedynek podczas październikowej gali UFC Fight Night.
Do interesującego starcia w kategorii piórkowej dojdzie podczas gali UFC Fight Night, która odbędzie się 29 października w Las Vegas. Naprzeciwko siebie staną idący jak burza i niepokonany w zawodowej karierze Ilia Topuria (12-0) oraz zaprawiony w bojach Edson Barboza (22-11).
O zestawieniu pojedynku poinformował Eurosport Spain.

Sklasyfikowany na 15. miejscu w rankingu Gruzin – urodzony w Niemczech, a wychowany w Hiszpanii – ma na koncie cztery zwycięskie starty w UFC. We wziętym w zastępstwie debiucie wypunktował Youssefa Zalala, by następnie efektownie znokautować Damona Jacksona. Później jego ofiarą padł również ubity Ryan Hall, a ostatnio – tj. w marcu tego roku – El Matador po szalonym widowisku ciężko znokautował Jaia Herberta, jednorazowo przenosząc się do 155 funtów.Właśnie w kategorii lekkiej całą niemal karierę przewalczył Edson Barboza. W 2020 roku Brazylijczyk przeniósł się natomiast do 145 funtów, gdzie stoczył póki co pięć walk, z których wygrał dwie, a trzy skończył na tarczy. Dwóch ostatnich miło wspominał nie będzie – w sierpniu zeszłego roku przegrał przez techniczny nokaut z Gigą Chikadze, a w marcu tego roku został sponiewierany zapaśniczo przez Bryce’a Mitchella.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Dopóki walka toczona będzie w stójce, Brazylijczyk może być piekielnie groźny. Mając jednak na uwadze trajektorie karier obu zawodników – 25-letni Gruzin jest na fali wznoszącej, podczas gdy 36-letni Brazylijczyk najlepsze lata może mieć już za sobą – trudno nie faworyzować tutaj El Matadora, który bez wątpienia jest zawodnikiem wszechstronniejszym.

Przewidywane kursy bukmacherskie


Ilia Topuria – 1.35
Edson Barboza – 3.50

Wstępny typ

Ilia Topuria
Rozpiska UFC FN

145 lb: Edson Barboza (22-11) vs. Ilia Topuria (12-0)

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

    1. Mitchell otwierał z Barbozą kursem 1,60. Topuria obok Evloeva to obecnie najgorętszy prospect (choć walka z w lekkiej Herbertem moze ostudzić matchmakerów). Osobiscie stawiam na 1,40-1,50 na Gruzina z Hiszpanii

Dodaj komentarz

Back to top button