Bellator

Starcie Mirko Cro Copa Filipovica z Royem Nelsonem rezerwową walką Grand Prix HW

Jeśli jeden z uczestników Grand Prix kategorii ciężkiej Bellatora dozna kontuzji, zostanie zastąpiony przez zwycięzcę majowej konfrontacji Mirko Filipovica z Royem Nelsonem.

Walka wieczoru jubileuszowej gali Bellator 200, która odbędzie się 25 maja w Londynie, pomiędzy Mirko Cro Copem Filipovicem (36-11-2) i Royem Nelsonem (23-15) posłuży jako rezerwowe starcie w ramach tegorocznego Grand Prix kategorii ciężkiej, o czym oficjalnie poinformował sternik organizacji, Scott Coker.

Innymi słowy, zwycięzca pojedynku wkroczy do turnieju, jeśli którykolwiek z jego uczestników dozna kontuzji eliminującej go z występu – na dowolnym jego etapie.

Filipovic i Nelson zmierzyli się po raz pierwszy w 2011 roku pod banderą UFC. Amerykanin pokonał wówczas Chorwata przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie.

Dla Roya Nelsona będzie to szansa na powrót do Grand Prix, z którego został wyeliminowany w ćwierćfinale przez Matta Mitrione, który czeka obecnie w półfinale na zwycięzcę majowej konfrontacji Ryana Badera z Muhammedem Lawalem.

Z kolei w drugim półfinale miejsce zapewnił sobie Chael Sonnen, który wypunktował Quintona Rampage’a Jacksona. Złotousty pójdzie następnie w tany z wygranym sobotniej batalii Fedora Emelianenko z Frankiem Mirem.

*****

Lowkin’ Talkin’ #19 – UFC FN 128 | Aktualności

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button