UFC

Starcie Jędrzejczyk vs. Zhang II eliminatorem? Polka zareagowała na jednoznaczną deklarację Dany White’a!

Zapytany o stawkę, jaka znajdzie się na szali sobotniego rewanżu Joanny Jędrzejczyk z Weili Zhang, Dana White nie pozostawił żadnych wątpliwości.
Wczesnym niedzielnym rankiem czasu polskiego do oktagonu UFC po ponad dwuletniej przerwie zawita była mistrzyni wagi słomkowej Joanna Jędrzejczyk. Rywalką Polki podczas gali UFC 275 w Singapurze będzie ponownie Weili Zhang. Obie zawodniczki zmierzyły się w 2020 roku, dając wojnę na wyniszczenie, którą niejednogłośnie wygrała Chinka.

Sobotni rewanż jest powszechnie traktowany jako eliminator do walki z nową-starą mistrzynią Carlą Esparzą, która kilka tygodni temu w rewanżu ponownie – tym razem niejednogłośnie – pokonała dobrą znajomą Polki i Chinki – dwukrotnie obie pokonywała – Rose Namajunas.
Czy rzeczywiście starcie Jędrzejczyk z Zhang wyłoni kolejną pretendentkę? O to sternika UFC Danę White’a zapytano w najnowszym wywiadzie, jakiego udzielił Submission Underground.

– Ktokolwiek wygra ten pojedynek, z całą pewnością będzie walczył z Esparzą o pas – nie zostawił wątpliwości amerykański promotor.

Mistrzowskich aspiracji nie ukrywa też rozpędzona czterema zwycięstwami Marina Rodriguez, która okupuje 3. miejsce w rankingu.

– Tak, też jest w czubie – powiedział z uśmiechem White, zapytany o Brazylijkę. – Czasami tak to bywa. Wstrzelenie się w odpowiedni moment jest kluczowe.

– Jestem pewien, że (Esparza) będzie w sobotę oglądała ten pojedynek uważnie i będzie gotowa na walkę ze zwyciężczynią.

Joanna Jędrzejczyk od wielu miesięcy wyrażała zainteresowanie wyłącznie największymi dostępnymi w dywizji pojedynkami, od nich – oraz nowego kontraktu gwarantującego podwyżkę – uzależniając powrót do oktagonu amerykańskiego giganta. W ramach medialnych negocjacji była mistrzyni nie tylko przekonywała, że poza oktagonem zarabia więcej, ale też sugerowała, że jej usługami są zainteresowane inne organizacje, które są w stanie zapłacić jej więcej.Ostatecznie porozumienie jednak osiągnięto. Jędrzejczyk przedłużyła kontrakt z UFC, akceptując rewanżowe starcie z Zhang.

Przywołane wyżej wypowiedzi głównodowodzącego UFC, który potwierdził, że polsko-chiński pojedynek ma status eliminatora, zostały przytoczone Joannie Jędrzejczyk podczas środowej konferencji prasowej.

– Nie jestem zaskoczona! – powiedziała z szerokim uśmiechem Polka. – Wiedziałam o tym. Wiedziałam o tym od mojej ostatniej walki. Wiedziałem to. Nie podpisałabym kontraktu na tę walkę teraz, gdybym nie miała pewności, że po zwycięstwie będę walczyć o pas. Wiedziałam o tym. Zaskoczenia nie stwierdzono!
– Czuję, że obie na to zasługujemy. To, co wydarzyło się w walce Rose z Carlą, było zaskakujące, ale… Jest, jak jest.

Cały wywiad z Joanną Jędrzejczyk poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button