UFC

„Stanowią dekorację każdej gali!” – Shevchenko krytycznie o słowach Khabiba, uważa, że bez ring girls nie byłoby niczego

Valentina Shevchenko wykorzystała sobotnie zwycięstwo na UFC 266 do zamanifestowania poparcia dla ring girls.

Zapytany kilka tygodni temu, czy do gal swojej organizacji EFC planuje dodać ring girls, były mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov zaprzeczył. Stwierdził, że ring girls są całkowicie zbędne, nic nie wnosząc do sportu.

Za wypowiedzi te szybko spadła na niego fala krytyki. Jedną z największych obrończyń znieważonych okrutnie ring girls okazała się mistrzyni wagi muszej UFC Valentina Shevchenko.

– Były tutaj od początku istnienia UFC, były od początku wszystkiego – powiedziała kilka tygodni temu Kirgizka w rozmowie z Jamesem Lynchem. – Mówienie, że nie ma dla nich miejsca w MMA, jest złe. Bardzo złe, bo są częścią MMA.

– W pewien sposób bez tego wszystkiego żaden zawodnik nie byłby teraz w tym miejscu, w którym jest. Gdyby nie było ring girls, nie byłoby świateł, fanów, dźwięków. To byłoby nudne. Nudno by się to oglądało.

– Jednak te małe detale dopełniają całości. Dlatego nie ma tutaj żadnej dyskusji – ring girls są częścią dużych organizacji, małych organizacji, wszystkiego.

Okazji do zamanifestowania wsparcia niewiastom prezentującym swoje wdzięki między rundami Valentina Shevchenko nie zaprzepaściła też podczas zeszłotygodniowej gali UFC 266 w Las Vegas, gdzie zmierzyła się z Lauren Murphy.

Opuściwszy oktagon po dominującym zwycięstwie – ubiła amerykańską pretendentkę w czwartej rundzie – Kirgizka udała się w kierunku zaskoczonych ring girls, zamieniając z nimi kilka słów.

O co konkretnie chodziło? O to zapytano mistrzynię podczas konferencji prasowej po gali.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Piękne kobiety stanową ozdobę każdej gali i chcę, żeby ludzie to wiedzieli – stwierdziła z pasją. – Nikt nie ma prawa mówić, że są bezużyteczne, bo są w miejscu, w którym powinny być.

– Były tu od początku. Na każdej gali widać piękne kobiety. Mężczyznom i wszystkim innym podoba się to. Bo to piękno, prawda? To dekoracja. Dlatego moja wiadomość jest następująca: piękne kobiety stanowią dekorację każdej gali.

Co zaś tyczy się dalszych planów sportowych niemającej równorzędnej rywalki w wadze muszej Valentiny Shevchenko, to zapewniła ona o pełnej gotowości na trzecią walkę z Amandą Nunes.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 3

Dodaj komentarz

Back to top button