KSWPolskie MMA

Soccer kicki i stompy pójdą w ruch! Igor Michaliszyn wystąpi na KSW Epic na zasadach PRIDE!

Igor Michaliszyn powróci do akcji podczas lutowej gali KSW Epic w niecodziennej formule – jego walka odbędzie się bowiem na zasadach PRIDE.

Powoli zapełnia się rozpiska gali XTB KSW Epic, która odbędzie się 24 lutego w Gliwicach. Do karty walk dodano właśnie dwa mocne nazwiska – Igora Michaliszyna (10-2) oraz Damiana Piwowarczyka (7-2).

Trzy tygodnie temu organizacja KSW ogłosiła nowy cykl gal pod szyldem KSW Epic. Pierwszą edycję dostępnego w systemie PPV wydarzenia zwieńczy bokserskie starcie Mameda Khalidova z Tomaszem Adamkiem.

Pojedynek ten jest póki co jedynym oficjalnie zapowiedzianym, ale w przestrzeni medialnej pojawiły się już informacje o kolejnych uczestnikach gali. Goszcząc w najnowszej odsłonie magazynu MMA Studio, Igor Michaliszyn zdradził, że właśnie na KSW Epic powróci do klatki polskiego giganta. Co ciekawe, jego walka odbędzie się na zasadach PRIDE. Póki co nie znamy nazwiska rywala, z jakim stompami i soccer kickami będzie wymieniał się nieukrywający mistrzowskich aspiracji w wadze półśredniej 27-latek.

Igor Michaliszyn ma na koncie dwa zwycięskie występy pod sztandarem KSW. W debiucie ekspresowo ubił Idrisa Amizhaeva, by następnie zdominować i ubić Krystiana Bielskiego. Do akcji miał powrócić we wrześnie zeszłego roku, krzyżując pięści z Arturem Szczepaniakiem, ale z powodu kontuzji musiał wycofać się z zawodów. Obecnie okupuje 3. miejsce w rankingu wagi półśredniej.

W Gliwicach wystąpi też najprawdopodobniej Damian Piwowarczyk. Informację taką przekazała za pośrednictwem mediów społecznosciowych współpracująca z zawodnikiem firma Naturfuel. Nie wiadomo póki co nic ani o formule walki, ani o przeciwniku Damsyna. Spekuluje się natomiast, że 26-latek może wziąć udział w turnieju wagi półciężkiej, który szykowany jest – jak zdradził Mateusz Borek – właśnie na okoliczność epickiej gali w Gliwicach.

Pod sztandar KSW na lutowej gali może wrócić były mistrz wagi piórkowej Marcin Wrzosek (14-7). Informację taką przekazał nieoficjalnie Artur Przybysz. Polish Zombie ostatnimi czasy wyrażał gotowość do występu na KSW Epic, zapraszając w bitewne tany swojego starego znajomego Artura Sowińskiego.

Kilka tygodni temu powrót do walki pod koniec lutego zapowiedział też były bokser Krzysztof Głowacki (1-0), który w swoim debiutanckim boju w formule MMA popisał się spektakularnym nokautem na Patryku Tołkaczewskim.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY PO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button