UFC

Sobotnia walka w UFC objęta śledztwem po podejrzanej zmianie kursów bukmacherskich w ostatniej chwili

Amerykańska firma monitorująca niecodziennie zmiany w kursach bukmacherskich wzięła pod lupę jedną z walk karty głównej sobotniej gali UFC Fight Night.
Na kilka godzin przed starciem Darricka Minnera z Shayilanem Nuerdanbieke w ramach sobotniej gali UFC Fight Night w Las Vegas kursy na zwycięstwo Chińczyka bardzo mocno spadły, przede wszystkim na jego wiktorię przez (techniczny) nokaut w pierwszej rundzie.

Tak gwałtowna zmiana kursów odbiła się sporym echem w przestrzeni medialnej. Nie brakowało graczy oraz ekspertów mniejszych i większych zajmujących się bukmacherką, którzy jeszcze przed rozpoczęciem chińsko-amerykańskiego starcia żartowali w mediach społecznościowych, że Minner zapewne doznał jakieś kontuzji albo też – przejaskrawiając – wjedzie do oktagonu na wózku inwalidzkim.
I rzeczywiście – jak w mordę strzelił! Ledwie rozpoczęły się zawody, Minner spróbował okrężnego kopnięcia na korpus, po wyprowadzeniu którego złapał się za kolano z grymasem bólu na twarzy. Chwilę potem raz jeszcze – pomimo urazu? – spróbował dokładnie tej samej techniki. Czując jednak krew, Chińczyk ruszył zdecydowanie na Amerykanina, posyłając go na deski. Tam nieprzejawiającego ochoty do dalszej rywalizacji – chronił bowiem tylko głowę, nie reagując na komendy sędziego – Minnera dobił uderzeniami z góry.

Czy ktoś wcześniej dowiedział się o kontuzji Minnera? Tego póki co nie wiadomo. Wiadomo natomiast – bo doniósł o tym portal ESPN.com, że amerykańska firma z branży bukmacherskiej US Integrity wszczęła śledztwo w temacie, powiadamiając o możliwych naruszeniach organy sprawujące nadzór nad sektorem bukmacherskim.

Wedle ESPN.com, Minner podchodził do walki z poważnie kontuzjowanym kolanem, co potwierdził jeden z członków jego ekipy.Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że trenerem zawodnika jest James Krause, który od dłuższego czasu para się bukmacherką i sprzedażą typów. Krause nie odpowiedział na prośbę o komentarz ze strony ESPN.

Firma US Integrity nie posiada natomiast żadnych narzędzi, aby nakładać jakiekolwiek kary na kogokolwiek. Jak najbardziej może jednak przekazać zebrany materiał dowodowy regulatorom i władzom, które takowe posiadają.
Dla Darricka Minnera sobotnia porażka była trzecią z rzędu pod sztandarem UFC. Co ciekawe, Amerykanin nigdy wcześniej w swojej karierze nie przegrał przez nokaut w pierwszej rundzie, choć na koncie ma już aż czternaście przegranych.

Nie sposób oczywiście na tym etapie jakkolwiek przesądzać o tym, czy pojedynek został jakkolwiek ustawiony. Niewykluczone, że wieść o kontuzji Amerykanina wyszła na światło dzienne na kilka godzin przed galą, co gracze spróbowali wykorzystać.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button