UFC

Śladami Khabiba Nurmagomedova? Ilia Topuria zdradził, kiedy zamierza zakończyć karierę!

Mistrz wagi piórkowej UFC Ilia Topuria nie zamierza walczyć długo – uważa, że 12-14 lat na zawodowstwie w pełni wystarczy.
Ostatnimi czasy pod adresem Ilii Topurii pojawiło się sporo zarzutów o mniej lub bardziej nieudolne kopiowanie Conora McGregora. Hiszpański Gruzin przebąkuje chętnie o red panties night, ma na sobie podobne tatuaże, a podczas konferencji prasowej przed walką z Alexandrem Volkanovskim skradł na moment pas Australijczyka, podobniej jak lata temu Conor McGregor przed starciem z Jose Aldo.

Okazuje się tymczasem, że pod kątem swoich planów sportowych El Matador przypomina arcywroga Notoriousa Khabiba Nurmagomedova. Niepokonany Dagestańczyk zakończył zawodową karierę w wieku 32 lat i – jak się właśnie okazało – także i Topuria dłużej walczyć nie zamierza. Ba! Nie wyklucza, że skończy ze sportem jeszcze wcześniej!
– Zacząłem walczyć zawodowo w wieku 18 lat – powiedział w rozmowie z El Partidazo. – Jeśli masz na karku 12-14 lat w zawodowstwie na wysokim poziomie to już wystarczy. Będę walczył do 30-32 roku życia.

– Mam więc przed sobą jeszcze około pięć lat, które będą bardzo wymagające. Skłaniam się ku dwóm walkom na rok.

Ilia Topuria ma póki co na karku ledwie 27 lat. Jest obecnie najmłodszym mistrzem w UFC.

Zapytany, czy jest zadowolony ze swoich aktualnych zarobków, przytaknął, raz jeszcze potwierdzając, że długo walczyć nie zamierza.

– Jestem wspaniale opłacany – powiedział. – Nie podobało mi się biedne życie, więc pracowałem, żeby to zmienić.

– Gdy przejdę na emeryturę w wieku 30. lat, moje dzieci będą miały bardzo dobre życie.Robiący furorę w Hiszpanii El Matador ma teraz na oku trzech rywali. Tym wymarzonym pozostaje wspomniany Conor McGregor – choć Gruzin chciałby ściągnąć też z emerytury Khabiba Nurmagomedova – ale mistrz bierze też pod uwagę starcia z Maxem Hollowayem i Seanem O’Malleyem, jeśli wygrają oni swoje najbliższe walki.

Ostatecznym sportowym celem Ilii Topurii jest natomiast mistrz kategorii lekkiej Islam Makhachev.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button