MatchmakerUFC

W skórze Joe Silvy: UFC 195

Robbie Lawler i Carlos Condit nie zawiedli. Dostarczyli fanom mnóstwa emocji. Czy będziemy świadkami kolejnego natychmiastowego rewanżu?

Mówi się, że dziesięć ostatnich minut jest najważniejsze w odbiorze całego filmu. Jeśli widzowie po wyjściu z kina, w drodze na parking, nie mają o czym rozmawiać, nic ich na samym końcu nie poruszyło, nie wzburzyło emocji, to obraz zostanie natychmiast zakwalifikowany do kategorii gniotów. Z galami często bywa podobnie. Kiedy main event jest świetny, to od razu przychylniej spoglądamy na całość.

Tak jak wczoraj. Kto teraz pamięta o męczących kobietach, przynudzającym Holtzmanie z Doberem, niemrawym Noke czy chaotycznym Morono po tym, co w finale pokazali Robbie Lawler i Carlos Condit? A już piąta runda to była poezja. Jeśli są walki, po których powinien następować natychmiastowy rewanż, to ta wczorajsza na pewno do nich się zalicza. Kto za? Kto przeciw? Kto się wstrzymuje?

Robbie Lawler (27-10):
Niby następny w kolejce jest Tyron Woodley, ale kto o nim teraz pamięta? Jest jakiś ziomek, co siedzi i czeka aż przyjdzie jego kolej, tymczasem Ruthless i wracający po długiej kontuzji Natural Born Killer serwują piękne widowisko. Rewanż. Bezapelacyjnie!

Propozycja: Carlos Condit (30-9)

Carlos Condit (30-9):
Lawler, Condit, Hendricks, MacDonald, Woodley, Maia, Lombard, a teraz jeszcze Henderson i Cerrone. Ilość możliwych, genialnych zestawień w kategorii półśredniej jest niesamowita. Niby szkoda czasu na rewanże, ale sobotnia walka absolutnie zasługuje na drugi akt.

Propozycja: Robbie Lawler (27-10)

Andrei Arlovski (25-11):
Marzenia o powrocie na mistrzowski tron znacznie oddaliły się od Pitbulla. W podobnym stanie emocjonalnym znajduje się Cigano i ich zestawienie dałoby szansę jednemu z nich ponownie wskoczyć do kolejki. To mogłaby być prawdziwa, bokserska uczta.

Propozycja: Junior Dos Santos (17-4)

Stipe Miocic (14-2):
Nie wierzę Danie, kiedy mówi, że Stipe jest następny w kolejce do mistrzowskiej szansy. Nie kiedy mogą wykorzystać potencjał marketingowy Alistaira Overeema. Chyba, że negocjacje z Holendrem w sprawie nowego kontraktu idą opornie. Wtedy może Stipe się doczeka. Mimo wszystko stawiam, że Panowie dojdą do porozumienia, którego jednym z punktów będzie natychmiastowy titleshot dla Reema. Miocic ponownie zostanie zmuszony, by potwierdzić swoje aspiracje. Na przykład w starciu z wygranym walki Barnett vs Rothwell.

Propozycja: Wygrany walki Josh Barnett (34-7) vs Ben Rothwell (35-9)

Albert Tumenov (17-2):
Albert kolejny raz zaimponował, ale też uwidoczniło się trochę luk w jego umiejętnościach. Czas na kolejny test, kolejny krok na przód. Co powiecie na starcie z Magnym? Pewnie pogromca Kelvina Gasteluma liczy na coś wyżej, ale osobiście chętnie ich starcie bym zobaczył. To dla jednego z nich mogłaby być przepustka do top 10.

Propozycja: Neil Magny (17-5)

Lorenz Larkin (16-5):
Larkin dał dobrą walkę i był naprawdę bliski pokonania Tumenova. Jego lowkingi siały prawdziwe spustoszenie. Chciałbym go zobaczyć w starciu z kimś, kto również lubi kopać. Jeśli Alves nie zejdzie ostatecznie do dywizji lekkiej, to byłby odpowiednią opcją.

Propozycja: Thiago Alves (26-10)

Brian Ortega (10-0):
Nie jestem fanem zestawiania bardzo utalentowanych, dobrze rokujących zawodników na zbyt wczesnym etapie kariery. Ale to zestawienie nie tyle przemawia do mnie, co wręcz krzyczy. Obaj mają idealny, nieskalany bilans dziesięciu zwycięstw, obu talent predysponuje do ścisłej czołówki dywizji piórkowej, obaj dysponują zestawem umiejętności niezwykle groźnych dla tego drugiego. Im szybciej dojdzie do tego starcia, tym lepiej!

Propozycja: Mirsad Bektic (10-0)

Diego Brandao (24-11):
Brandao i Jury łączy jedna rzecz. W obu kiedyś pokładano wielkie nadzieje, żaden ich nie spełnił i raczej już nie spełni. Ale nadal są to fighterzy, którzy mogą dostarczyć fanom wielu wrażeń.

Propozycja: Myles Jury (15-2)

Abel Trujillo (13-7):
Propozycja: Yancy Medeiros (12-3)

Tony Sims (12-4):
Propozycja: Joe Proctor (11-4)

Michael McDonald (17-3):
Propozycja: Wygrany walki John Lineker (26-7) vs Cody Garbrandt (7-0)

Masanori Kanehara (25-13):
Propozycja: Ning Guangyou (6-3)

Alex Morono (12-3):
Propozycja: Alberto Mina (12-0)

Kyle Noke (22-8):
Propozycja: John Howard (23-12)

Drew Dober (16-7):
Propozycja: Wygrany walki Shane Campbell (12-3) vs James Krause (22-7)

Scott Holtzman (8-1):
Propozycja: Cody Pfister (12-5)

Justine Kish (5-0):
Propozycja: Kailin Curran (4-2)

Nina Ansaroff (6-5):
Propozycja: do zwolnienia lub Joclyn Jones (6-2)

Dustin Poirier (19-4):
Propozycja: Michael Chiesa (13-2)

Joe Duffy (14-2):
Propozycja: przegrany walki Mairbek Taisumov (24-5) vs Chris Wade (10-1)

Michinori Tanaka (11-1):
Propozycja: Erik Perez (15-6)

Joe Soto (15-5):
Propozycja: do zwolnienia

Sheldon Westcott (9-3):
Propozycja: Dominique Steele (14-6)

Edgar Garcia (14-5 ):
Propozycja: do zwolnienia

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button