BellatorDoping w MMAWiadomości MMA

Alexander Shlemenko planuje zawalczyć w Rosji

Będący w stanie zawieszenia przez Kalifornijską Komisję Sportową, były mistrz dywizji średniej Bellatora planuje stoczyć pojedynek na rodzinnej ziemi.

Objęty trzyletnią banicją za stosowanie niedozwolonych środków Alexander Shlemenko (51-9, 1 NC) nie zamierza przez tak długi okres czasu rezygnować ze sportowej rywalizacji. Zawodnik poinformował ostatnio rosyjskie media, że ponownie wkroczy do oktagonu w niedalekiej przyszłości.

W rozmowie z portalem Tass.ru Rosjanin ujawnił, że trwają negocjacje z pewną rosyjską federacją, która na jednej ze swoich gal umieści walkę Shlemenki.

Planuję walczyć ponownie dla rosyjskiej organizacji.

Pochodzący z Omska fighter ostatni raz walczył w lutym 2015 roku na gali Bellator 133. Jego oponentem był wtedy Melvin Manhoef. Rosjanin wygrał to starcie, demolując rywala potężnym backfistem.

Nie dane mu jednak było długo cieszyć się wygraną. W wyniku badań antydopingowych stwierdzono bowiem, iż stosunek testosteronu do epitestosteronu w ciele Shlemenki wynosił zawrotną wartość 50:1. Oznaczało to, że zawodnik znacznie przekroczył akceptowalny poziom tego hormonu w organizmie. Kalifornijska Komisja Sportowa okazała się bezwzględna i nałożyła na Rosjanina trzyletnie zawieszenie oraz karę pieniężną.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button