BellatorRizin Fighting Federation

Seria siedmiu zwycięstw Klebera Koike Erbsta przerwana! Patricio Pitbull Freire pokonał byłego mistrza KSW!

Niespodzianki nie stwierdzono! Patricio Freire zadał Kleberowi Koike Erbstowi pierwszą porażkę od czasu opuszczenia KSW przez japońskiego Brazylijczyka.
W co-main evencie gali Bellator vs. RIZIN w Saitamie mistrz wagi piórkowej amerykańskiej organizacji Patricio Pitbull Freire (34-5) pokonał mistrza 145 funtów RIZIN Klebera Koike Erbsta (31-6-1).
Freire od początku wywarł presję, udanie broniąc się przed próbą obalenia ze strony Koike. Ten ostatni opędzał się od rywala różnorodnymi kopnięciami – frontalnymi, okrężnymi, na nogi, korpus, głowę. Pitbull polował na precyzyjne kombinacje na korpus i głowę. Kilka z nich doszło celu. Freire wybronił się przed kolejną próbą obalenia.

W stójce przewaga należała do metodycznie nacierającego Patricio, choć Kleber trafił kilkoma dobrymi kopnięciami – na nogi i korpus. Nie wydawały się one jednak robić większego wrażenia na Pitbullu. Były mistrz KSW był natomiast znacznie aktywniejszy, zza podwójnej gardy wyprowadzając mnóstwo uderzeń, mniej lub bardziej chaotycznych. W samej końcówce obaj zawodnicy trafili. Koike zaliczył udane obalenie, ale został natychmiast przetoczony i walka wróciła na nogi.

Od początku rundy drugiej Freire zepchnął Erbsta do defensywy. Czaił się na kontry, ale Koike korzystał przede wszystkim z dystansujących kopnięć zza podwójnej gardy. Kilka srogich lowkingów wylądowało na wykrocznej nodze mistrza RIZIN. Ten odpłacił jednak Freire frontalem na szczękę. Poszukał też chaotycznych kombinacji, ale Brazylijczyk spokojnie ich uniknął.

Pitbull nie grzeszył jednak aktywnością, zdając sobie sprawę, że musi uważać na parter rywala oraz jego chaotyczne, nieprzewidywalny uderzenia. Starał się rozstrzeliwać Erbsta z dystansu. W końcówce rundy trafił w końcu mocnym sierpem w kontrze, ale Koike pozostał cały czas w grze.Freire rozpoczął rundę trzecią od mocnych uderzeń na głowę i korpus. Erbst poszukał obalenia, wciągając następnie rywala do gardy, ale ten szybko się wyswobodził. Z góry Pitbull solidnie okopał nogi Klebera. Sędzia w końcu podniósł walkę.

W stójce Koike podkręcił tempo, trafiając ładnym frontalem na głowę. Ba! W końcu obalił Freire. Ten jednak szybko utorował sobie drogę z powrotem na górę. Tam z czasem wciągnął mistrza Bellatora do gardy, ale nie był w stanie wyczarować żadnego poddania. Freire wrócił na nogi.
Werdykt był formalnością. Wszyscy sędziowie wskazali na 35-letniego Pitbulla.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button