KSWPolskie MMA

Sensacyjny nokaut! Mamed spektakularnym latającym kopnięciem znokautował Askhama (VIDEO)

W rewanżu wieńczącym łódzką galę KSW 55 Mamed Khalidov popisał się nieprawdopodobnym nokautem, odbierając pas mistrzowski wagi średniej Scottowi Askhamowi.

W walce wieczoru gali KSW 55 w Łodzi Mamed Khalidov (35-7-2) w ledwie 36 sekund spektakularnie znokautował Scotta Askhama (19-5), sięgając po pas mistrzowski kategorii średniej.

Mamed klasycznie ustawiony, hasa mocno do swojej lewej strony, na zewnątrz wykrocznej nogi odwrotnie ustawionego mistrza. Askham straszy kopnięciami. Khalidov atakuje middlekickiem – trafia.

Zawodnik z Olsztyna nadal mocno porusza się do swojej lewej, po łuku szukając dominującego kąta. Straszy aktywną lewą ręką. Delikatna presja ze strony Askhama. Pretendent szuka kontry prawym, ale nie trafia czysto.

Obaj wyprowadzają kopnięcia, ale nie trafiają. Prawy sierp Mameda Khalidova, poprzedzony kiwką lewym, dochodzi celu! Brytyjczyk odrobinę naruszony, oddaje pole. Doszedł jednak do siebie.

Mamed rusza mocno na rywala, inicjując atak markowanym lewym i potężnym prawym – pomimo doskoku pruje jednak powietrze, bo Scott na mocnym wstecznym. Khalidov kontynuuje jednak natarcie, wyskakując do latającego kopnięcia po przekroku – i trafia czysto, ścinając Brytyjczyka z nóg! Khalidov rzuca się za półżywym rywalem, rozpuszczając młoty z góry! Jeden! Drugi, trzeci! Koniec! Brytyjczyk nieprzytomny!

Mamed Khalidov zanotował tym samym najefektowniejszy nokaut w swojej sportowej karierze i jeden z najlepszych na świecie w 2020 roku. Przerwał też czarną serię trzech porażek, odnosząc pierwszą wiktorię od ponad trzech lat.

Dla Scotta Askhama jest to pierwsza w karierze porażka przed czasem. Jego seria pięciu zwycięstw dobiegła końca.

Po walce obaj zawodnicy wyrazili pełną gotowość na trylogię.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

KSW 55: Askham vs. Khalidov II – wyniki, relacja i punktacja

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

Dodaj komentarz

Back to top button