UFC

Sean Strickland vs. Navy SEALs – były mistrz UFC zdemolował charakternego żołnierza na sparingu (VIDEO)

Sean Strickland dostał w końcu w swoje ręce żołnierza Navy SEALs – i litości na przestrzeni 25-minutowego sparingu mu nie okazał.

Były mistrz wagi średniej UFC Sean Strickland od dłuższego czasu toczył medialne boje z Navy SEALs – elitarnym oddziałami sił specjalnych amerykańskiej marynarki – lub, jak sam lubi powtarzać, reprezentującymi ich influencerami.

Tarzan wielokrotnie zapraszam żołnierzy Navy SEALs na sparing, zapewniając, że nie wytrzymają z nim 25 minut w klatce. W końcu nadarzyła się okazja…

W progi Xtreme Couture w Las Vega zawitał zawodnik MMA oraz żołnierz Navy SEALs Mitch Aguiar, legitymujący się bilansem zawodowym 2-1 i rywalizujący w wadze półśredniej, a jednocześnie nieukrywający sympatii względem Seana Stricklanda.

Żadnej złej krwi między oboma nie stwierdzono, ale w klatce Tarzan większej litości śmiałkowi nie okazał. Za cel były mistrz postawił sobie zmuszenie Aguiara do poddania się. Nie starał się zatem znokautować go uderzeniami na głowę – choć i tych żołnierz przyjął sporo – zamiast tego demolując jego nogi oraz korpus.

Przez cały niemal dystans gra toczyła się do jednej bramki, co i tak nie oddaje jej przebiegu. Aguiar walczył niemal wyłącznie o przetrwanie, inkasując raz za razem. Chwilami wydawało się, że Strickland wręcz znęca się nad bezradnym, porozbijanym i wyczerpanym rywalem. Co i rusz z narożnika do porządku starał się przywoływać go trener Eric Nickisick.

– Dżentelmeński nokaut! – krzyczał, gdy Sean mocniej uderzał ledwie żywego już Mitcha w głowę. – Bij na korpus! Na korpus i na nogi!

Tak też przez większość walki Strickland czynił, choć tu i ówdzie rąbał też wściekle na głowę. W ostatniej sekundzie spróbował nawet znokautować rywala kopnięciem na głowę, ale nie trafił czysto.

Po wszystkim Tarzan oddał wielki szacunek pokonanemu, podkreślając jego żelazny charakter do walki i niezłomną wolę. Na opublikowanych później nagraniach stwierdził, że miał okazję dłużej porozmawiać z Aguiarem, którego określił mianem porządnego i przyzwoitego człowieka. Powiedział nawet, że gdyby poznał go bliżej wcześniej, nie byłby taki bezlitosny podczas sparingu, ale… Życie.

Poniżej migawki ze sparingu oraz pełne nagranie.

Sean Strickland stoczył w tym roku dwie walki. W styczniu utracił pas mistrzowski wagi średniej na rzecz Dricusa Du Plessisa, a w czerwcu pewnie pokonał na punkty Paulo Costę. Amerykanin zapowiedział, że interesuje go teraz wyłącznie pojedynek o tytuł mistrzowski – żaden inny.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button