„Sam się o to prosiłeś, ku*asie” – Tony Ferguson akceptuje wyzwanie Michaela Chandlera

Tony Ferguson zaakceptował wyzwanie ze strony Michaela Chandlera, domagając się zestawienia walki na okoliczność grudniowej gali UFC 256.

Były mistrz kategorii lekkiej Bellatora Michael Chandler nigdy nie ukrywał pełnej gotowości na konfrontację z zasiadającym swego czasu na tymczasowym tronie 155 funtów UFC Tonym Fergusonem.

W ostatnich natomiast dniach, gdy pojawiły się nieoficjalne doniesienia o zestawieniu rewanżowego starcia Conora McGregora z Dustinem Poirierem – walką z oboma również wyrażał zainteresowanie – Iron podkręcił medialną kampanię na rzecz potyczki z El Cucuyem.

W sobotę Tony odpowiedział za pośrednictwem mediów społecznościowych na ponawiane przez Michaela wyzwanie, akceptując je.

– Zamknijmy 2020 rok w dobrym stylu – napisał na Twitterze. – Michael Chandler, ty kutasie, sam się o to prosiłeś. Dodany do listy dziwek.
Na tym jednak nie koniec, bo El Cucuy wskazał też konkretny termin potencjalnej walki z Michaelem Chandlerem. Chciałby mianowicie, aby starcie to uświetniło zaplanowaną na 12 grudnia galę UFC 256 w Las Vegas, która w zeszłym tygodniu została wzbogacona… tj. oczywiście zubożona o starcie Amandy Nunes z Megan Anderson.

– Walka wieczoru UFC 256 – napisał Ferguson. – Dana White, mówiłeś, że 2020 był dla wielu gówniany. Uczyńmy go ponownie odrobinę lepszym. Dajmy im, czego chcą. Fani na to zasługują.

Tony Ferguson i Michael Chandler byli już przymierzani do walki w ramach co-main eventu wrześniowej gali UFC 254 w Abu Zabi, ale El Cucuy nie doszedł do porozumienia z Daną Whitem i spółką w kwestiach finansowych.

Później El Cucuy publicznie zwracał nawet uwagę, że nie jest sprawiedliwe, aby niemający jeszcze za sobą ani jednego występu pod sztandarem UFC Iron za debiut zarobił więcej od niego.Tony Ferguson nie był widziany w akcji od majowej gali UFC 249. W starciu o tymczasowy pas mistrzowski wagi lekkiej przegrał wówczas przez nokaut w piątej rundzie z Justinem Gaethje.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. Konewa

    15 listopada 2020 at 22:47

    Jeśli Chandler znów odmówi lub będzie marudził to jest pizdą.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply