KSWPolskie MMAUFC

Salahdine Parnasse chce się bić na KSW Epic z… Mateuszem Gamrotem! Francuz odpowiedział na słowa Polaka!

Nieoczekiwanie w przestrzeni medialnej jak bumerang powrócił temat walki Mateusza Gamrota z Salahdinem Parnasse – na okoliczność gali KSW Epic.
Z nieoczekiwaną inicjatywą wyszedł podwójny mistrz KSW Salahdine Parnasse. Rozdający karty w kategoriach piórkowej i lekkiej polskiego giganta Francuz chciałby podczas lutowej gali KSW Epic zmierzyć się z… Mateuszem Gamrotem!

Wszystko zaczęło się od wywiadu, jakiego Gamer udzielił portalowi InTheCage.pl. Zapytany, czy rozważyłby występ na KSW Epic w formule innej niż MMA – np. grapplingu – kudowianin postawił sprawę jasno.
– Jest jeden gość, z którym mógłbym zawalczyć – powiedział. – Z Parnassem. Biorę Parnasse’a, wygrywam z najlepszym i zamykam wszystko. No w grapplingu. W czym? Tylko w grapplingu.

Na sugestię, że można byłoby zrobić taką walkę w K-1, Mateusz podtrzymał swoje zdanie.

– Nie no, w grapplingu – powiedział. – Chodziło o grappling przecież. To już nie doszukujmy się, bo zaraz tu będzie… Rozmawiamy o grapplingu, więc biorę Parnasse’a do grapplingu.

A jednak Francuz postanowił się doszukać… W środę opublikował w mediach społecznościowych przytoczony wyżej fragment wywiadu, apelując o pojedynek z Gamerem – ale nie w grapplingu.

– Mateuszu Gamrocie, pokaż, że jesteś prawdziwym wojownikiem i zrobimy walkę w boksie lub K-1 podczas gali KSW Epic – napisał Salahdine. – Jestem gotowy, zróbmy to.

Parnasse i Gamrot znajdowali się kilka lat temu na kursie kolizyjnym. Kością niezgody okazała się wtedy limit wagowy. Obaj zawodnicy wyrażali pełną gotowość na skrzyżowanie rękawic w KSW, ale obaj na innych warunkach. Polak był gotów zejść nie niżej niż do 69 kilogramów, podczas gdy Francuz o żadnych umownych limitach wagowych – czy też kategorii lekkiej, na walkę w której Gamer był również otwarty – słyszeć nie chciał, stanowczo opowiadając się za 65,8 kg. W rezultacie do pojedynku nigdy nie doszło.Szanse na to, aby Mateusz i Salahdine powalczyli 24 lutego w Gliwicach, również oscylują w okolicach zera – i nie chodzi tylko o brak consensusu w sprawie formuły walki. Rzecz bowiem w tym, że Polak przebywa od kilku dni w American Top Team na Florydzie, gdzie szlifuje formę przed marcową galą UFC 299 w Miami, gdzie zmierzy się z Rafaelem dos Anjosem. Do Polski wcześniej wracać nie planuje.

Po nieudanym podboju trzeciej dywizji – uległ na punkty Adrianowi Bartosińskiemu – Salahdine’owi Parnasse’owi w kontrakcie z KSW pozostała ostatnia walka. Najprawdopodobniej stoczy ją podczas kwietniowej gali KSW 93 w Paryżu, ale nie wiadomo jeszcze, ani w jakiej wadze, ani kto będzie jego przeciwnikiem.
Gala KSW Epic odbędzie się 24 lutego w Gliwicach. Odbędą się na niej pojedynki w różnych formułach – od MMA na klasycznych zasadach przez MMA w kimonach, na zasadach PRIDE i boks po Muay Thai w małych rękawicach.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button