UFC

„Są tu tylko z powodu swojego seksapilu” – Curtis Blaydes na wojennej ścieżce z Pearl Gonzalez

Curtis Blaydes nie ma wątpliwości, że nie brak w UFC zawodniczek, które nie prezentują wysokiego poziomu, ale nadrabiają wdziękami.

W ostatnich dniach w mediach społecznościowych doszło do niecodziennego konfliktu, w którym udział wzięli jeden z najlepszych ciężkich UFC Curtis Blaydes oraz Pearl Gonzalez – była zawodniczka UFC, która wojuje obecnie pod sztandarem Invicty.

Wszystko zaczęło się od przemyśleń, jakimi Amerykanin podzielił się ze światem na temat kobiet w MMA – a konkretnie kobiet niestroniących od wykorzystywania swoich wdzięków w celach promocyjnych.

– Chcecie więc powiedzieć mi, że Paige VanZant i Rachel Osto-cośtam tak naprawdę zasługują na miejsce w UFC za swoje „sportowe osiągnięcia”, a nie trafiają na gale z powodu swojego seksapilu? – napisał Razor (za MMAJunkie.com). – Jeśli bowiem się tutaj mylę, to najwyraźniej moja teza jest błędna, za co przepraszam. Jeśli jednak jesteście prawdziwymi fanami MMA, nigdy nie uwierzycie, że te dwie wspomniane przeze mnie kobiety są w UFC z innego powodu niż ich to, jak wyglądają w bikini.

Jeden z fanów zapytał wówczas Razora właśnie o Pearl Gonzalez – a więc zawodniczkę, która równie chętnie jak Paige VanZant czy Rachael Ostovich prezentuje swoje wdzięki w mediach społecznościowych.

– Tak, znam Pearl – odpowiedział Blaydes. – Kolejna, która nie jest bardzo dobrą zawodniczką, ale nadal się liczy, bo ciągle publikuje zdjęcia w bikini. Jej umiejętności są dokładnie takie same jak 5 lat temu – brawler z fatalną pracą nóg oraz przyzwoitym grapplingiem. Zbyt wiele kobie w jest w tym sportowym biznesie dzięki temu, że są seksowne, a nie dzięki temu, że są dobrze w tym, co robią.

Gonzalez – o której swego czasu zrobiło się głośno, bo z powodu implantów piersi pod znakiem zapytania stanął jej występ podczas nowojorskiej gali UFC 210 – zdecydowanie powyższymi słowami Blaydesa zachwycona nie była.

– Zawodnik narzeka, że liczę się dzięki swojemu wyglądowi, a moje umiejętności się nie poprawiły – napisała. – Rozwala mnie fakt, że masz na karku tyle lat, ile masz, a nadal nie potrafisz złożyć pełnego zdania.

Curtis zarzucił wówczas Pearl naśmiewanie się z jego wad wymowy. Gonzalez stanowczo zaprzeczyła. Oskarżyła Blaydesa, że zamiast wykorzystywać platformę medialną, jaką posiada, do pozytywnych celów, ruga kobiety.

– Nie okryłeś wstydem tylko mnie… Okryłeś wstydem wszystkie kobiety.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Nie rozumie, o co tu chodzi!” – Chael Sonnen krytycznie o Janie Błachowiczu i… Dominicku Reyesie

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button