„Rzemieślnik kontra kot” – Błachowicz i Jędrzejczyk wytypowali walkę Khalidov vs. Soldić

Byli mistrzowie UFC Jan Błachowicz i Joanna Jędrzejczyk zabrali głos na temat starcia Mameda Khalidova z Roberto Soldiciem na KSW 65.
Już tylko nieco ponad miesiąc pozostał do szalenie interesująco zapowiadającej się konfrontacji na szczycie kategorii średniej KSW. 18 grudnia w walce wieczoru gali KSW 65 w Gliwicach rękawice skrzyżują nadwiślańska legenda i mistrz 84 kilogramów Mamed Khalidov oraz młody-gniewny, słynący z kowadeł zamiast pięści Roberto Soldić, który rozdaje kary w wadze półśredniej.
Pojedynek ten jest uznawany za jeden z najciekawszych na nadwiślańskiej scenie MMA. Czeczen to żywa legenda tutejszej sceny, podczas gdy Chorwatowi wróżona jest wielka kariera – przede wszystkim za Oceanem, bo wydaje się, że pod banderą polskiego giganta udowodnił już wszystko, co miał do udowodnienia.

Im bliżej walki, tym w przestrzeni medialnej pojawia się więcej jej prognoz, analiz, typowań. Ostatnio o pojedynek ten zapytano Jana Błachowicza i Joannę Jędrzejczyk – a więc sportowców, którzy weszli na absolutne szczyty MMA, sięgając po najwyższy laur w swojej kategorii wagowej.– O ile można się spodziewać, co będzie robił Roberto Soldić i można nastawić się na jego styl walki, który jest mega mocny, ale jednak przewidywalny – zaczął Polak w rozmowie ze Sport.pl – to w przypadku Mameda nie jesteś w stanie określić, co zrobi. Czy zrobi fikołka, czy zrobi salto, czy będzie robił obrotówki.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Rzemieślnik Roberto kontra nieprzewidywalny kot Mamed. W tej walce może się wydarzyć wszystko.

Jak natomiast pojedynek ten widzi Joanna Jędrzejczyk, która przez wiele lata miała okazję dzielić matę z Mamedem Khalidovem w olsztyńskim Arrachionie? O to zapytano ją w programie Hejt Park Kanału Sportowego.
– Mamed Khalidov wygrywa tę walkę – stwierdziła bez cienia zawahania. – To jest fenomen. Dla mnie to był zaszczyt z nim trenować. To jest niesamowite widzieć jego powrót.

– Mamed dał mi ekstra kopa do tego. „Wracaj”. Tym bardziej że Mamed miał naprawdę mocną ciężarówę z depresją, z tą operacją, którą przeszedł. Operowany odcinek szyjny – a wiele osób nie wraca potem do aktywności fizycznej, a on wrócił do zawodowego sportu. To jest niesamowite. Mamed jest światowej klasy mistrzem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. Szczebiot

    16 listopada 2021 at 20:56

    Według mnie to raczej rzeźnik kontra akrobata 😆

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply