Ryan Bader podpisał kontrakt z Bellatorem

Jeden z najlepszych półciężkich na świecie Ryan Bader opuścił szeregi UFC, związując się z Bellatorem.

Spekulacje na temat przyszłości Ryana Badera (22-5) dobiegły końca. Amerykański półciężki związał się ostatecznie z Bellatorem, o czym poinformował portal MMAJunkie.com.

Darth walczył pod banderą UFC od 2008 roku, zwyciężając 15 z 20 walk w oktagonie. Ostatnio był widziany w akcji w listopadzie zeszłego roku, w walce wieczoru gali UFC Fight Night 100 w Brazylii ubijając Antonio Rogerio Nogueirę i tym samym wypełniając kontrakt. Było to dla 33-letniego drugi z rzędu zwycięstwo przez nokaut i siódme w ostatnich ośmiu występach. Jedynej porażki w tym czasie doznał w konfrontacji z Anthonym Johnsonem.
Na tronie kategorii półciężkiej Bellatora zasiada Phil Davis, którego Bader niejednogłośnie wypunktował w 2015 roku jeszcze pod sztandarem UFC. Ponadto w 205 funtach organizacji Scotta Cokera walczą między innymi Liam McGeary, Muhammed Lawal, Quinton Jackson, Linton Vassell, Ed Ruth czy Chael Sonnen.

Ryan Bader o już drugie duże nazwisko – po Lorenzie Larkinie – jakie padło łupem Bellatora w ostatnich tygodniach.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply