Ruslan Magomedov pierwszym zawodnikiem w historii UFC z dożywotnim zawieszeniem od USADA

Widziany po raz ostatni w akcji w 2015 roku rosyjski ciężki Ruslan Magomedov został dożywotnio zawieszony przez Amerykańską Agencję Antydopingowa.

Ruslan Magomedov (14-1) został pierwszym zawodnikiem UFC, który otrzymał dożywotnie zawieszenie za naruszenie Polityki Antydopingowej UFC. Wszystko z powodu drugiego i trzeciego jej naruszenia, o których poinformowała właśnie Amerykańska Agencja Antydopingowa (USASA).

Po raz pierwszy Rosjanin wpadł na dopingu we wrześniu 2016 roku, za co półtora roku później ukarano go 2-letnim zawieszeniem. Wykryto wówczas w jego organizmie ostarynę.

Zobacz także: McGregor, Masvidal, Ngannou i inni reagują na nokaut Justina Gaethje

Z kolei w próbce dostarczonej 18 października 2018 roku znaleziono metylotestosteron oraz stanozolol – i było to drugie naruszenie, jakiego dopuścił się Magomedov. Trzecim i pieczętującym jego los okazała się odmowa oddania próbek podczas kontroli antydopingowej poza rywalizacją (out of competition), którą próbowano przeprowadzić 5 lutego tego roku.
Tym samy 32-letni ciężki, który pod sztandarem UFC stoczył trzy walki, wszystkie zwyciężając decyzjami sędziowskimi, najprawdopodobniej zakończył swoją przygodę z amerykańskim gigantem – i w ogóle na amerykańskim rynku.

*****

Edson Barboza reaguje na ciężki nokaut zafundowany mu przez Justina Gaethje

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

2 Comments

  1. Konewa

    1 kwietnia 2019 at 23:04

    A to drugie naruszenie to nie był „efekt pulsacyjny”? 😉

  2. Choco

    2 kwietnia 2019 at 09:03

    Ile razy Jon Jones naruszył politykę antydopingową USASA?

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply