„Rozgrywa się między Rose i Joanną” – Dana White o rywalce dla Zhang Weili na pierwszą obronę złota

Głównodowodzący UFC zabrał głos na temat sytuacji w czubie kategorii słomkowej i pierwszej obrony pasa przez Zhang Weili.

Nowa mistrzyni kategorii słomkowej UFC Zhang Weili w ostatnich tygodniach nie ukrywała zainteresowania konfrontacją z zasiadającą na tronie 125 funtów Valentiną Shevchenko, podkreślając, że chce walczyć z najlepszymi zawodniczkami na świecie, a za taką uważa właśnie Kirgizkę.

Zobacz także: Weili Zhang nie jest zainteresowana walką z Joanną Jędrzejczyk

Jednocześnie Chinka spogląda też z zainteresowaniem w kierunku byłej mistrzyni i swojej koleżanki z grupy menadżerskiej Sucker Punch Entertainment Rose Namajunas. Z dystansem natomiast odnosi się do potencjalnego starcia z inną byłą mistrzynią Joanną Jędrzejczyk, które przed tygodniem rozbiła Michelle Waterson.

Polka z kolej jeszcze na długo przed galą w Tampie zapewniała, że nie tylko otrzymała gwarancję, iż po zwycięstwie z Karate Hottie otrzyma pojedynek o złoto, ale utrzymywała nawet, że zostało to zapisane w kontrakcie.
Z kim zatem zmierzy się Zhang Weili w pierwszej obronie pasa mistrzowskiego wagi słomkowej? O to zapytano szefa UFC Danę White’a podczas konferencji prasowej po gali UFC on ESPN 6 w Bostonie.

Uwielbiam ją.

– powiedział o Chince amerykański promotor.

Mały rozbójnik. Chce walczyć ze wszystkimi, wyjdzie do każdej rywalki.

Teraz rozgrywa się to między Rose i Joanną. Wiem, że ostatnio (Zhang) mówiła, że Joanna powiedziała coś o tym, że nie broni pasa. Odpowiedziała, że uważa Joannę za łobuza, a nie lubi takich, więc chciałaby walczyć z Joanną.

Wiem też, że Rose też chce walczyć. Widziałem na Istagramie, że Rose już trenuje, więc wrócimy do biura i przemyślimy, co zrobić dalej.

Nie wiadomo, jakie plany ma obecnie Rose Namajunas, która nie była widziana w akcji od majowej utraty pasa na rzecz Jessiki Andrade. Zapytana w Bostonie o jej sytuację przez dziennikarzy, Zhang Weili – w końcu koleżanka Thug Rose z grupy menadżerskiej – stwierdziła, że Amerykanka przebywa obecnie na wakacjach, ale po powrocie mogłyby się zmierzyć.

*****

Luke Rockhold przerywa milczenie po walce z Janem Błachowiczem – nie wyklucza emerytury

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

4 Comments

 1. TYTUS Prawdziwy

  19 października 2019 at 12:46

  Rose rozwali Chinkę nawet jak będzie walka w Chinach. Dla Joanny to byłby fatalny scenariusz bo Namajunas to kryptonit na JJ

 2. Boraicho

  19 października 2019 at 14:57

  Mam wrażenie że na Weili nie ma bata teraz. Już lepiej żeby obnażyła i upokorzyła nadętą krowę z polski, Różyczki mi szkoda

  • TYTUS Prawdziwy

   19 października 2019 at 15:21

   ” nadęta krowa ” ale z Polski mogłeś napisać z dużej , bo ciebie też można ocenić nawet po tych dwóch zdaniach

 3. Boraicho

  19 października 2019 at 18:38

  Mogłem napisać z dużej, ale nie napisałem i nie napiszę. Oceniać naturalnie można

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply