BellatorUFC

Rozbrajająca szczerość! Islam Makhachev zdradził, w jakich aspektach nie dorasta do pięt Usmanowi Nurmagomedovowi!

Rozdający karty w wadze lekkiej UFC Islam Makhachev nie ukrywa, że są pewne aspekty bitewnego rzemiosła, w których Usman Nurmagomedov bije go na głowę.
Kategoria lekka na świecie – tj. w dwóch organizacjach, które uchodzą za największe – jest zdominowana przez dagestańską ekipę emerytowanego już Khabiba Nurmagomedova. Mistrzem wagi lekkiej UFC jest bowiem Islam Makhachev, podczas gdy w 155 funtach Bellatora karty rozdaje Usman Nurmagomedov.

Niepokonany w zawodowej karierze Usman – jego bilans wynosi 18-0 – to zresztą główny sparingpartner Islama na matach klubu Dagestańskiego Orła.
Wobec niepewnego losu Bellatora spekuluje się, że 25-latek może w niedalekiej przyszłości zakotwiczyć w UFC. Jak jednak zastrzegł Islam, do wspólnej walki nigdy nie dojdzie. Co najwyżej dokona się zmiana pokoleniowa.

– To wysokiej klasy zawodnik, bardzo mądry – powiedział o Usmanie Islam podczas konferencji prasowej po UFC 294 w Abu Zabi. – Naprawdę zna się na swojej robocie. Jest bardzo dobry w stójce. Sposób poruszania się, kontrola dystansu. Bardzo dobry.

– Uważam, że byłby w czubie UFC. Oczywiście nie przyjdzie tutaj, żeby zabrać mi pas. Poczeka. Ale jest młody, głodny. Może być następny.

– Musi najpierw zadbać o swoje sprawy w Bellatorze – kontynuował. – Gdy przybędzie do UFC, pokaże poziom naszej szkoły. Ta kategoria wagowa w naszej ekipie jest bardzo mocna. Mamy Usmana, Amru, Sharipa… Wielu gości, którzy sprawiają mi masę problemów w klatce. Saygid, Gadzhi… Pewnie zapominam wielu. Wszyscy oni jednak sprawiają mi problemy. Żelazo ostrzy żelazo. Dlatego mamy wysoki poziom.

Mający na koncie dwie obrony pasa mistrzowskiego Usman Nurmagomedov w finale Grand Prix powinien zmierzyć się ze zwycięzcą listopadowego starcia Alexandra Shabliy z Patrickym Freire, ale czy do wali tej finałowej dojdzie, póki co nie wiadomo.Zapytany, czy są jakieś obszary, w których ustępuje Usmanowi, Islam nie zawahał się ani chwili.

– Na sto procent – powiedział. – Jego nogi. Sposób, w jaki uderza. Ja tak nie potrafię. Nie mam tak wytrenowanych nóg.

– Ponadto jego sposób poruszania się. Lepiej czuje dystans, jest szybszy.

This poll has ended (since 22 days).

Jaki jest potencjał Usmana Nurmagomedova?

Potencjalny mistrz UFC
69.68%
Top 10 wagi lekkiej UFC
22.00%
Trudno powiedzieć
6.60%
Top 15 to maksimum
1.71%

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button