UFC

Roy Nelson bezradny w starciu z Alexandrem Volkovem

Alexander Volkov odniósł drugie zwycięstwo z rzędu pod banderą UFC, wypunktowując Roy’a Nelsona podczas gali UFC on FOX 24 w Kansas.

W wyróżnionej walce karty wstępnej gali UFC on FOX 24 Alexander Volkov (28-6) pewnie wypunktował Roy’a Nelsona (22-14).

Amerykanin od początku walki czaił się na prawy sierpowy oraz obalenia, podczas gdy Rosjanin próbował trzymać go na dystans pojedynczymi prostymi i kopnięciami. W połowie rundy Nelson zdołał wreszcie pod siatką przewrócić Volkova, ale prawie do samego końca rundy mocował się z nim o ustabilizowanie pozycji. Na kilkanaście sekund przed końcem sędzia podniósł obu zawodników, oceniając, że Amerykanin nie był wystarczająco aktywny. Volkov ruszył do ostrego natarcia, serią ciosów rzucając rywala na siatkę. Tam rozpuścił ręce i kolana, próbując skończyć Nelsona – ten jednak pomimo tego, że zainkasował sporo uderzeń, niewiele sobie z nich robiąc, odpowiadał od czasu do czasu sierpami, które wstrząsały Rosjaninem.

W drugiej rundzie Nelson był już mocno zmęczony – spróbował bowiem na początku dwóch nieudanych obaleń, tracąc na nie sporo sił. Na nogach natomiast był regularnie ostrzeliwany przez lewy prosty i kopnięcia na korpus w wykonaniu Volkova, niewiele sobie jednak z nich robiąc. Sam odpowiadał tylko z rzadka, choć kilka razy dosięgnął jednak szczęki wysokiego Rosjanina. Ten jednak zniósł uderzenia bez zastrzeżeń.

Trzecia runda również należała do Rosjanina. Niby Amerykanin cały czas za nim człapał, starając się wywierać presję, ale Volkov dobrze krążył przy siatce, będąc bardzo mobilnym, a jednocześnie obijając Nelsona prostymi, kopnięciami oraz kombinacjami. Amerykanin polował na jeden rozstrzygający cios, ale, potwornie już zmęczony, nie był w stanie go znaleźć.

Punktowi nie mieli wątpliwości, jednogłośnie zgodnie wskazując na Rosjanina w stosunku 30-27.

*****

UFC on FOX 24 – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button