Fight NightsRosyjskie MMA

Rousimar Palhares vs. Shamil Amirov i dwa inne brazylijsko-rosyjskie starcia na FNG 73

Trzy interesująco zapowiadające się pojedynki brazylijsko-rosyjskie zostały dodane do rozpiski wrześniowej gali Fight Nights Global 73.

Organizatorzy gali Fight Nights Global ujawnili pierwsze nazwiska bohaterów gali Fight Nights Glbal 73, która odbędzie się 4 września w rosyjskim Kaspijsku – i zapowiada się mocna brazylijsko-rosyjska rozgrywka.

W starciu o pas mistrzowski kategorii półciężkiej Fabio Maldonado (23-11) skrzyżuje rękawice z niepokonanym Kurbanem Omarovem (7-0).

Brazylijczyk po dwóch pierwszy porażkach pod banderą FNG – najpierw wiekszościowo uległ Fedorowi Emelianence, potem jednogłośnie Mikhailowi Mokhnatkinowi – podczas marcowej gali FNG 60 ubił Abdula-Khamida Davlatova.

Pochodzący z Machaczkały Omarov stoczył już dla FNG łącznie sześć walk, wszystkie zwyciężając, w tym cztery przed czasem. Ostatnio był widziany w akcji w maju, podczas gali FNG 67 ekspresowo ubijając Artura Astakhova.
Ponadto w akcji obejrzymy mającego za sobą udany debiut w organizacji – pokonał w 37 sekund Alexeia Ivanova, przerywając czarną serię dwóch porażek z Emilem Weberem Meekiem oraz Michałem Materlą – specjalistę od urywania nóg w osobie Rousimara Palharesa (19-8), który pójdzie w tany z niepokonanym Shamilem Amirovem (3-0) w walce zakontraktowanej w limicie kategorii półśredniej.

Wreszcie w kategorii piórkowej mający na koncie już dwa świetne zwycięstwa pod skrzydłami rosyjskiej organizacji – najpierw kapitalnie poddał Murada Machaeva, potem ubił Venera GalievaDiego Brandao (22-11) skonfrontuje się z rozpędzonym pięcioma z rzędu wiktoriami – w tym ostatnim nad Efrainem EscuderoAkhmedem Alievem (15-4).

*****

Mamed Khalidov zabiera głos na temat rzekomego występu na UFC w Gdańsku

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button