Bez kategoriiUFC

Rosyjscy fani go nie lubią i będą kibicować Armanowi Tsarukyanowi? Islam Makhachev skomentował słowa Ormianina!

Rozdający karty w wadze lekkiej UFC Islam Makhachev skomentował tezę Armana Tsarukyana, który uważa, że rosyjscy fani za Dagestańczykiem nie przepadają.

Powróciwszy do Dagestanu, mistrz wagi lekkiej Islam Makhachev podsumował zwycięstwo nad Dustinem Poirierem i odpowiedział na medialne kuksańce ze strony Armana Tsarukyana.

W walce wieczoru gali UFC 302 w Newark Dagestańczyk poddał w piątej rundzie Diament, choć ten postawił mu spory opór. Nie dość, że wybronił aż jedenaście z szesnastu podejść zapaśniczych mistrza, to napsuł mu też sporo krwi w stójce, fundując mistrzowi pierwsze – jak się okazuje – rozcięcie w karierze.

– Szczerze mówiąc, nie pamiętam, abym kiedykolwiek doznał rozcięcia, czy to w amatorskiej karierze, czy w zawodowej – powiedział Islam w rozmowie z dziennikarzami w Machaczkale. – Na wszystko przychodzi jednak pora. Postaram się, aby następnym razem do tego nie doszło.

– Na początku nawet tego nie poczułem, ale gdy krew zaczęła zalewać mi twarz, zdałem sobie sprawę, że jest rozcięcie. Nie było jednak nad okiem. Gdy jest nad okiem, lekarz przerywa walkę i sprawdza, czy widzisz. W moim przypadku nie było nad okiem, więc nie przeszkadzało mi to jakoś bardzo.

Przeciwnikiem Islama Makhacheva w czwartej obronie pasa będzie najprawdopodobniej jego stary znajomy Arman Tsarukyan. Ormianin zdążył już rozpocząć medialną wojnę podjazdową przed rewanżem. Ahalkalakets nie tylko skrytykował Dagestańczyka za występ – ocenił, że jego kondycja jest słaba, w głowę zachodząc, jakim cudem znalazł on w piątej rundzie siły na duszenie – ale też uderzył w nuty narodowe. Stwierdził mianowicie, że gdy dojdzie do ich walki, rosyjscy fani nie będą kibicować Makhachevowi.

– Wielu ludzi w Rosji nie lubi Islama – powiedział Arman w rozmowie z Outside MMA. – Rosjanie nie lubią go, bo wychodzi bez flagi. A ponadto jest z Dagestanu, a tam mają specyficzne nastawienie.

Zapytany o te wypowiedzi Ormianina, Dagestańczyk podszedł jednak do tematu spokojnie.

– Po prostu dużo gada – stwierdził. – Nie potrafi przyciągnąć dużej uwagi swoimi walkami, więc próbuje to robić gadulstwem.

– Miał swoją szansę. Pokonałem go raz, ale wygląda na to, że trzeba będzie zrobić to raz jeszcze.

Islam Makhachev vs. Arman Tsarukyan 2 - kto wygrałby?

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button