UFC

Ross Pearson ogłosił zakończenie sportowej kariery

Zwycięzca 9. sezonu The Ultimate Fighter Ross Pearson ogłosił zakończenie sportowej kariery.

Po piętnastu latach zawodowej kariery zaprawiony w bojach Ross Pearson ogłosił zawieszenie rękawic na kołku.

https://www.instagram.com/p/BwA_GBihiO7/

Po długich i trudnych rozmowach oraz starannym namyśle wspólnie z rodziną, przyjaciółmi i zespołem zdecydowałem, że już czas zakończyć karierę jako zawodnik MMA. Jakkolwiek trudno to ogłosić, nie jest to koniec mojej kariery jako wojownika. Zawsze nim byłem i teraz nadal mam otwartą głowę na przyszłość.

Chciałbym wykorzystać ten czas, aby podziękować UFC za dziesięć lat, Danie White’owi za dostrzeganie we mnie czegoś więcej i wiarę we mnie przez te wszystkie lata. Rodzinie, klubowym kolegom, przyjaciołom – wasz wsparcie było nieustające i doceniam każdego z was. (…)

Dziękuję wszystkim fanom za miłość i wsparcie!
Ross “The Real Deal” Pearson
Brytyjczyk rozpoczął karierę w 2004 roku od dwóch porażek. Zwyciężywszy jednak osiem z dziewięciu kolejnych walk, utorował sobie drogę do The Ultimate Fighter 9 – i wygrał cały program, trafiając w 2009 roku do UFC. Na przywitanie z amerykańskim gigantem zwyciężył trzy walki z rzędu, która to sztuka nie powiodła mu się już nigdy później.

W oktagonie 34-letni obecnie zawodnik pokonywał między innymi Graya Maynarda, Paula Feldera czy Chada Laprise. Trzy razy zdobywał bonusy za Walki Wieczoru.

Zobacz także: Artem Lobov wyjaśnia, dlaczego walka na gołe pięści jest bezpieczniejsza od boksu i MMA

Od 2016 roku nie wiodło mu się już najlepiej. Przegrał aż sześć z ostatnich siedmiu pojedynków, ostatnio będąc widzianym w akcji podczas marcowej gali UFC on ESPN 2, gdzie przegrał przez nokaut z Desmondem Greenem. Jego bilans w UFC wyniósł 12-13, a w całej karierze MMA 20-16.

*****

Ostra bójka na trybunach podczas gali Bare Knuckle FC 5 – VIDEO

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button