UFC

Rose Namajunas minimalnie lepsza od Weili Zhang, obroniła pas mistrzowski

Bez zmian na szczycie kategorii słomkowej – Rose Namajunas ponownie pokonała Zhang Weili.

W co-main evencie gali UFC 268 w Nowym Jorku Rose Namajunas (11-4) obroniła pas mistrzowski wagi słomkowej, niejednogłośnie pokonując Weili Zhang (21-3).

W pierwszej rundzie Zhang postawiła przede wszystkim na niskie kopnięcia, starając się ograniczyć pracę na nogach Namajunas. Chinka hasała przy ogrodzeniu, chętnie oddając siatkę. Zaliczyła obalenie, spędzając na górze kilkadziesiąt sekund. Pod kątem pięściarskim Amerykanka prezentowała się lepiej.

Przez kilka pierwszych minut drugiej rundy Namajunas prezentowała się lepiej, mobilnością i kiwkami wyprowadzając Zhang w pole. Jednak Chinka skontrowała ją mocnym sierpem w jednej z akcji, trafiając później na górę. jednak Amerykanka szybko wróciła na nogi, rundę kończąc na górze po udanym obaleniu.

Trzecia runda również była wyrównana. W stójce obie zawodniczki miały swoje momenty, ale w końcówce Chinka znalazła się na górze, zrzucając uderzenia z dosiadu.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Czwarta runda toczyła się głównie w parterze, z Rose Namajunas w pozycji dominującej. Obie zawodniczy starał się uderzać – Amerykanka z góry, a Chinka z dołu.

Czwarta runda toczyła się pod dyktando Namajunas, która szybko i efektownie obaliła Zhang, do końca trzymając Chinką na plecach.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Sędziowie wskazali niejednogłośnie (49-46, 48-47, 47-48) na Rose Namajunas.

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button