Bellator

Rory MacDonald położy na szali pas mistrzowski w każdej walce Grand Prix

Poznaliśmy szczegóły na temat formatu Grand Prix kategorii półśredniej Bellatora i udziału w nim mistrza Rory’ego MacDonalda.

Przy okazji wczorajszej konferencji prasowej poświęconej w dużej mierze organizowanemu przez Bellatora turniejowi wagi półśredniej Scott Coker ujawnił nazwiska dziewięciu uczestników, dziś w rozmowie z MMAJunkie.com zdradzając, że tym dziesiątym będzie Paul Daley.

Poniżej wszyscy uczestnicy:

Rory MacDonald (20-4)
Douglas Lima (29-7)
Andrey Koreshkov (20-2)
Yaroslav Amosov (20-0)
Michael Page (13-0)
Neiman Gracie (8-0)
Ed Ruth (6-0)
Jon Fitch (31-7-1)
Lorenz Larkin (19-7)
Paul Daley (40-16-2)
Co w tymże turnieju, który ma wyłonić mistrza 170 funtów robi zasiadający na tymże właśnie tronie Rory MacDonald? Otóż, jak wyjaśnił Coker, Kanadyjczyk będzie rywalizował w turnieju od jego pierwszej rundy – czyli na równi z innymi – w każdej walce kładąc na szali swój pas mistrzowski. Innymi słowy, gdyby powinęła mu się noga, już w ćwierćfinale poznalibyśmy nowego mistrza, który następnie musiałby oczywiście obronić złoto w półfinale i finale.

Kanadyjczyk, którego czeka jeszcze walka o pas mistrzowski kategorii średniej z Gegardem Mousasim – jej wynik nie wpłynie na jego udział w turnieju 170 funtów – dołączy do rozgrywek prawdopodobnie w lutym przyszłego roku.

Ponadto dwa pojedynki stanowić będą eliminatory do udziału w Grand Prix, tak aby z dziesięciu wymienionych powyżej zawodników w grze pozostała ósemka. Nie ujawniono jednak, którzy czterej zawodnicy będą musieli najpierw wywalczyć sobie udział w turnieju.

Sternik Bellatora zapowiedział też, że jego celem jest, aby każdy pojedynek w turnieju rozgrywał się na dystansie pięciu rund.

Grand Prix rozpocznie się 29 września, gdy po raz trzeci naprzeciwko siebie staną Douglas Lima i Andrey Koreshkov. Prawdopodobnie walka ta będzie ćwierćfinałem turnieju – a nie jednym z dwóch doń eliminatorów. Zwycięzca awansuje zatem do półfinału.

*****

Stiopic – zapomniało cielę, jak wołem było

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button